Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyper má USB dok s bezdrôtovou nabíjačkou pre iPhone

Hyper má USB dok s bezdrôtovou nabíjačkou pre iPhone
Zdroj | HyperDrive
Viktor Šmidák
Hyper má USB dok s bezdrôtovou nabíjačkou pre iPhone
Zdroj | HyperDrive
Zdroj | HyperDrive

Konferencia CES síce skončila, no stále je čo písať. Výnimkou nie je ani nový dok od Hyper, ktorý má bezdrôtové nabíjanie aj kopu portov.


S pokrokom prichádza aj niekoľko ťažkostí, ktoré musia koneční zákazníci riešiť. Či to už je odstránenie 3,5 mm jacka v prospech údajne väčších batérií alebo prechod na USB-C. Na tom by ešte nič nebolo, keby Apple na novšie MacBooky neumiestnil len jeden tento port. Z toho dôvodu sa na trhu objavilo hneď niekoľko bundlov, ktoré sa tento problém snažia riešiť aspoň čiastočne. A tie od spoločnosti Hyper patria medzi tie najlepšie.

Pozrite si

Ako si vylepšiť gauč v obývačke USB nabíjačkou s viacerými portami?

Výnimkou nie je ani nový dok s krkolomným názvom HyperDrive USB-C Hub + 7.5W Qi Wireless Charger. Ako už z názvu napovedá, ide o USB hub, ktorý okrem množstva portov ponúkne aj bezdrôtovú nabíjačku.

Základom je rozšírenie základnej ponuky MacBooku. Nový gadget od Hyper vie spraviť z jedného USB-C portu 4K HDMI, Gigabit Ethernet, MicroSD a plnohodnotnú SD čítačku, 3 x USB 3.1 aj USB-C. Kábel, ktorý hub spája s notebookom je navyše oddeliteľný, takže si ho používateľ môže vymeniť podľa potreby.

Zdroj | HyperDrive

Spomínaná bezdrôtová rýchlonabíjačka využíva štandard Qi, takže je s ňou možné nabíjať nielen iPhone, ale aj Android. iPhone 8 a iPhone X bude podložka nabíjať s výkonom 7.5 W, pričom iPhone X nabije týmto spôsobom za tri hodiny. Android smartfóny budú nabíjané 5, 10 alebo 15W. Dok je navyše možné využívať aj samostatne ako nabíjačku a to i vďaka polohovateľnému stojanu.

HyperDrive USB-C Hub + 7.5W Qi Wireless Charger si môžete objednať zo stránky Kickstarter. Stále je dostupných dostatok kusov za cenu 100 dolárov. Ku prvým majiteľom by sa mali dostať v máji.

Zdroj