Reklama

Hynix a 64Gb 20nm NAND čipy

Erik Birčák

Vývoj NAND pamäťových modulov je dnes jednou zo žhavých tém práve pre ich rozsiahle nasadenie všade tam, kde potrebujete veľký úložný priestor malých rozmerov a spotreby. Juhokórejská spoločnosť Hynix, jeden z lídrov na tomto trhu, dnes oznámila začiatok produkcie 64 gigabitových modulov použitím 20nm výrobného procesu.

Skôr ako sú NAND moduly zabalené do známych čiernych púzdier, bývajú vyrábané na veľkých wafferoch z ktorých sa postupne narežú.

Pokročilý výrobný proces sa uskutočňuje vo firemnej továrni M11 na 300 milimetrových kremíkových wafroch. Hynix si od nového 20nm procesu sľubuje 60% zvýšenie produktivity a uvedenie lacnejších NAND modulov s vyššou kapacitou, ktoré sa využijú najmä v smartfónoch a SSD diskoch. Uvedenie 64Gb NAND čipu má jednoznačne utíšiť dopyt spotrebiteľského trhu, ktorý každým dňom žiada väčšie, lacnejšie a úspornejšie pamäte do svojich zariadení.

V Hynix-e sa majú načo tešiť...pokiaľ im ich čipy samozrejme odkúpi dostatočné množstvo partnerov.

Prvé produkty, ktoré budú obsahovať nové 20nm NAND čipy by sa mali na svetové trhy dostať ešte počas tohto roka, kedy niektorý z nich uvidíme aj na našom trhu je však otázne. Isté však je že konkurencia nenechá Hynix dlho osamote a čoskoro sa určite dočkáme podobne veľkých modulov aj od niektorého z konkurenčných výrobcov pamätí.

Zdroj : TechConnect Magazine

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.