Reklama

Hudobník HTC Sensation XE s Beats Audio

Dominik Fúsek

Len pred mesiacom sme vás informovali o spolupráci taiwanského HTC s audio korporáciou Beats Electronics (Nové smartfóny HTC budú vybavené kvalitnejším zvukom) a už tu máme prvý výsledok spolupráce. Nejde o úplne nový model, výrobca vo viacerých smeroch vylepšil staršiu „senzáciu“.

HTC Sensation XE

Dizajnové línie sa oproti predchodcovi veľmi nezmenili, stále ide o klasický vzhľad HTC. Čierne vyhotovenie s červenými prvkami a zreteľné logo Beats na zadnom kryte však napovedajú prítomnosť niečoho úplne nového. Tým je predovšetkým očakávaná hudobná výbava. V balení budú dodávané kvalitné slúchadlá značky Beats, s ktorými Sensation XE dosiahne maximálne výsledky, samozrejme v rámci možnosti. Pomáhať tomu bude aj špeciálny profil ekvalizéra, ktorý sa po pripojení týchto slúchadiel automaticky aktivuje. Zvukových vylepšení bude viac, výrobca ich ale veľmi nešpecifikoval.

HTC Sensation XE

Vylepšenia však môžeme nájsť aj v iných oblastiach. Rovnaký dvojjadrový procesor Qualcomm S3 (staré označenie MSM 8260) dostal viac priestoru a môže taktovať až na 1,5 GHz. Vysoká frekvencia samozrejme v záťaži spotrebuje viac energie. Našťastie stúpla aj kapacita batérie, hoci len na 1 730 mAh, čo je na smartfón tejto kategórie stále málo. V ostatnom je Sensation XE priliehavou kópiou svojho predchodcu. Zachovaný zostal 4,3-palcový QHD displej, 8 Mpx fotoaparát s Full HD videom či plná dátová výbava. Na trh novinka dorazí už budúci mesiac s cenou mierne vyššou od pôvodného modelu Sensation.

Zdroj a foto: fony.sk, HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.