Reklama

Huawei slúchadlami za 159 € vstupuje do hlbokých vôd Hi-Res audia

Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Uši audiofila sú citlivejšie, ako vojenské sonary a tak sa niet čomu diviť, že každý si hľadá ideálny zvukový reťazec podľa svojich požiadaviek. Zariadenia im s radosťou predávajú špecializované firmy, ktoré si dokážu za svoje produkty pýtať naozaj vysoké sumy.

Medzi výrobcov, ktorí ponúkajú Hi-Res techniku sa najnovšie zaraďuje Huawei so svojou novinkou, slúchadlami FreeBuds 5. Zaujímavé konštrukčné riešenie prináša množstvo inovatívnych technológií a to všetko za zaujímavú cenu.

Dizajn slúchadiel je navrhnutý tak, aby tvoril väčšiu plochu pre kontakt s pokožkou, takto sa zníži zaťaženie zvukovodu. Slúchadlá sú vďaka tomu mimoriadne ľahké a po niekoľkých okamihoch zabudnete, že ich máte nasadené.

Obsah pokračuje pod reklamou

Huawei tvrdí, že komponenty (reproduktor, modul batérie a obvodová doska) sú od seba oddelené. To vytvára bariéru pre spätnú väzbu a výsledkom je veľmi čistý zvuk.

Zdroj | Huawei

Audio systém sa skladá z ultramagnetických meničov, ktoré sú naladené s dôrazom na basy a dokážu reprodukovať mimoriadne nízke frekvencie, až do 16 Hz. Doba odozvy zvýšila v porovnaní s predchádzajúcou generáciou FreeBuds 4 zhruba o 50 %.

FreeBuds 5 prinášajú verný zvuk prispôsobením tvaru vášho zvukovodu. Tieto úpravy prebiehajú v reálnom čase počas počúvania. Ak sú slúchadlá správne využívané, mohli by poskytnúť skvelý zážitok z hudby. Ten by mal byť naozaj excelentný, keďže slúchadlá dostali certifikát Hi-Res Audio.

Prirodzene, neznamená to, že sa zvukovo vyrovnajú modelom za tisíce, ale môže ísť o veľmi dobrú voľbu pre milovníkov kvalitného audia, ktorí majú hlboko do vrecka, alebo pre študentov.

Dodávame, že certifikácia Hi-Res Audio Wireless zaručuje zvuk vo vysokom rozlíšení. Používa na opis ľubovoľného digitálneho zvukového súboru (formátu), ktorého rozlíšenie presahuje kvalitu audio CD.

Aktívny filter hluku (ANC) používa tri mikrofóny. Aby bol výsledok excelentný, využíva informácie o tvare zvukovodu poslucháča a tomu prispôsobí filtráciu hluku. To spolu v kombinácii s algoritmom hlbokej neurónovej siete Huawei tvorí (vraj) komplikovaný režim ANC. Huawei vylepšil výdrž na jedno nabitie. Konkrétne je to až 30 hodín s nabitými slúchadlami a vypnutým ANC.

Zdroj | Huawei
menič11 mm duálna magnetická dynamická budiaca jednotka
rozsah frekvenčnej odozvy16 Hz až 40 kHz
Bluetooth5.2
kapacita batérie42 mAh pre každé slúchadlo, 505 mAh pre nabíjacie puzdro
nabíjaniekáblové cez USB-C, bezdrôtové
doba nabíjania slúchadlá z puzdra20 minút
doba nabíjania prázdneho nabíjacieho puzdra cez kábel40 minút
doba nabíjania prázdneho nabíjacieho puzdra cez kábel bezdrôtovo240 minút
technológia zvukudynamický ekvalizér, ANC, potlačenie hluku hovoru
senzorakcelerometer, infračervený senzor, Hallov senzor, dotykový senzor
odolnosť slúchadielIP54 (odolnosť proti prachu a striekajúcej vode)
kapacita batérie slúchadiel42 mAh
kapacita batérie puzdra505 mAh

Novinka sa začne predávať od budúceho týždňa za 159 eur. Vybrať si budete môcť z troch farieb, Ceramic White, Coral Orange a Silver Frost.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.