Reklama

Huawei smart okuliare ponúknu vymeniteľné rámy a sledovanie držania tela

Zdroj | Huawei
Stanislav Vinc
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei predstavilo okrem vyklápacieho telefónu tesne pred Vianocami aj nové smart okuliare. Neponúkajú však rozšírenú či virtuálnu realitu, ale vstavanú hlasovú asistentku Celia zabudovanú do operačného systému HarmonyOS.

Ak sú informácie analytikov správne, rok 2022 sa bude do istej miery niesť v znamení rozšírenej reality, do ktorej zrejme na jeseň vstúpi so svojimi prvými AR okuliarmi Apple. Skôr či neskôr sa k nemu nepochybne pridajú aj ďalší výrobcovia, ktorí si už na tomto poli budujú prvé základy. Okrem Facebooku s okuliarmi Ray-Ban Stories je medzi nimi aj čínske Huawei.

Pôvodne Huawei predstavilo svoje prvé smart okuliare ešte v roku 2019, v tom čase ešte v spolupráci s módnou značkou Gentle Monster. Teraz mieri na trh ich duchovný nástupca, tentokrát už vyvinutý plne v réžii Huawei.

Zdroj | Huawei

Okuliare prosto nazvané Huawei Smart Glasses disponujú 128 mm2 reproduktormi zabudovanými priamo do rámu, ako aj dvojicou mikrofónov s potláčaním okolitých ruchov. Po softvérovej stránke sú postavené na operačnom systéme HarmonyOS, vďaka čomu je ich súčasťou aj hlasová asistentka Celia.

Veľkou devízou platformy HarmonyOS je vzájomná spolupráca všetkých zariadení od Huawei. Nie je preto prekvapením, že okuliare možno pripojiť k dvom zariadeniam súčasne. Oznamovať dokážu krátke notifikácie, informácie o najbližších udalostiach v kalendári či pokyny pre navigáciu. Poklepaním na ich bok pomocou nich môžete ovládať aj hudbu a prijímať hovory.

Zdroj | Huawei

Zaujímavosťou nových okuliarov je aj ich schopnosť sledovať držanie tela, resp. krčnej chrbtice. Okuliare vás napr. budú môcť upozorniť na to, že už máte príliš dlho sklonenú hlavu. Pod vývoj tejto funkcie sa podpísalo aj rehabilitačné oddelenie Univerzity Tzhongshan.

Ako sme spomínali v úvode, okuliare ponúknu aj vymeniteľné rámy. Spočiatku budú dostupné v klasickom štýle, retro štýle a v štýle tzv. „pilotiek“. Na výber by tiež mali byť viaceré farebné varianty. Ponuku rámov by však malo každopádne Huawei postupne rozširovať.

Pozrite si

Huawei Watch D – funkcie i cena ako Apple Watch?

Okuliare vydržia na jedno nabitie zhruba 16 hodín a na magnetickej nabíjačke sa dobijú na ďalších 80 minút používania zhruba v priebehu 10 minút. Vybavené sú mimochodom aj certifikáciou IPX4, takže ich možno nosiť aj v miernom daždi.

Huawei Smart Glasses s dioptrickými sklami budú na čínskom trhu dostupné v prepočte za zhruba 235 eur. Verzie s dizajnom slnečných okuliarov budú začínať v prepočte zhruba na 263 eurách. Zatiaľ nie je jasné, či sa objavia aj na iných trhoch. Hlasová asistentka Celia sa však dohovorí aj anglicky, francúzsky, nemecky, taliansky a španielsky. Na tieto trhy by teda doraziť mohli.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.