Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei predstavil dva výkonné tablety MediaPad M6 s Kirin 980

Huawei predstavil dva výkonné tablety MediaPad M6 s Kirin 980
Zdroj | Huawei
Števo Porubský
Huawei predstavil dva výkonné tablety MediaPad M6 s Kirin 980
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Hoci s Huawei je to ako na sínusoide, dokáže vydávať nové a nové zariadenia. Okrem nových Nova smartfónov predstavil aj dva nové tablety série MediaPad M6. Jeden má 8,4″ uhlopriečku, druhý väčšiu 10,8-palcovú uhlopriečku displeja. Oba majú ale veľmi podobný hardvér, ktorý poteší výkonným procesorom Kirin 980.

Zdroj | Huawei

Huawei MediaPad M6 teda bude v ponuke v dvoch verziách – s 8,4″ displejom a 10,8″ displejom. Oba majú pritom identické rozlíšenie – 2 560 x 1 600 px. Rámik okolo displeja nie je extrémne tenký, zjavne aby sa tablety dobre držali v ruke.

Pozrite si

Huawei očakáva miliardové straty, do dvoch rokov ale bude späť na nohách

Nad displejom je 8 Mpx webkamera s Full HD videom, na zadnej strane je 13 Mpx fotoaparát taktiež s Full HD videom. Majiteľov má potešiť aj stereo, o ktoré sa postaral Harman Kardon.

Zdroj | Huawei

Oba nové modely budú pracovať na stále výkonnom 10nm procesore Kirin 980 s grafikou Mali-G76MP10, no prekvapivo len s 4 GB RAM. Vnútorná pamäť môže mať 64 GB, alebo 128 GB. Tú je možné rozšíriť microSDXC kartou. K dispozícii budú verzie iba s Wi-Fi, alebo aj s Wi-Fi a LTE. Nechýba Bluetooth 5.0 či NFC. Snímač odtlačkov prstov by tiež nemal chýbať vo výbave oboch modelov.

Zdroj | Huawei

Zásadným rozdielom medzi novinkami je batéria. Menší model má 6 100 mAh batériu, väčší ponúkne 7 500 mAh kapacitu. Batérie sa nabíjajú pomocou USB-C portu. Bezdrôtové nabíjanie chýba. Nechýba ale 3,5 mm audio port.

Zdroj | Huawei

Nové tablety Huawei MediaPad M6 pracujú na operačnom systéme Android 9.1 s nadstavbou EMUI 9.1. Na trhu budú začiatkom júla, zatiaľ ale iba na domácom trhu. Cena menšieho modelu bude začínať na sume 1 999 CNY, čo je zhruba 255 €. Väčší model bude začínať na sume 2 299 CNY (cca 295 €). za modely s podporou LTE bude príplatok zhruba 100 €.

V predaji budú aj puzdra a klávesnice pre zvýšenie pracovnej efektivity.

Zdroj | Huawei

 

Zdroj