Reklama

Huawei predstavil čipset Kirin 970, špecializuje sa na umelú inteligenciu

Zdroj | Huawei
Stanislav Vinc
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Vývoj umelej inteligencie sa posúva každým dňom vpred a prispieva k tomu aj Huawei. Nový čipset Kirin 970 prináša technológiu pre rýchle výpočty umelej inteligencie priamo v zariadení s nízkou spotrebou energie.

https://youtu.be/5k566SwWDlc

Kirin 970 sa skladá z osem-jadrového procesora, ktorý je rozdelený na 4 jadrá Cortex-A73 taktované na 2,4 GHz a 4 jadrá Cortex-A53 taktované na 1,8 GHz. Grafiku má na starosti dvanásť-jadrový čip Mali-G72MP12.

Zdroj | Huawei

Čipset je vyrobený 10nm výrobným procesom a obsahuje 5,5 miliárd tranzistorov. Inovácie prišli aj v telekomunikačnom smere, kde Kirin 970 získal podporu Cat.18 LTE siete, ktorá dosahuje rýchlosť až 1,2 Gb/s.

Pozrite si

Samsung vyženie rýchlosť LTE až na 1,2 Gbit za sekundu

Huawei tvrdí, že tento hardvér prináša 25-násobný výkon s 50-násobnou efektívnosťou. Podstata celého čipsetu spočíva v novej jednotke pre neurónové výpočty (Neural Processing Unit). Kirin 970 dokáže vykonávať výpočty umelej inteligencie rýchlejšie s nižšou spotrebou ako ostatné čipsety.

Zdroj | Huawei

V benchmarku, v ktorom sa testovalo rozpoznávanie obrázkov, spracoval Kirin 970 až 2 000 obrázkov za minútu. Túto silu si Huawei nechce nechať pre seba a preto otvorí možnosti Kirin 970 vývojárom. Prvým zariadením, ktoré bude používať Kirin 970 bude telefón Huawei Mate 10, ktorý bude predstavený 16. októbra v Mníchove.

Zdroj | Huawei
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.