Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei Pocket S je dostupné véčko, ktoré si zrejme nekúpite

Huawei Pocket S je dostupné véčko, ktoré si zrejme nekúpite
Zdroj | Huawei
Michal Sobek
Huawei Pocket S je dostupné véčko, ktoré si zrejme nekúpite
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Koncom decembra spoločnosť Huawei naplno vyrazila do boja svojim skladacím véčkom P50 Pocket, ktorý sa v januári dostal aj na pulty našich obchodov. Teraz Huawei predstavil podobný smartfón s prídavkom S, ale s nižšou cenovkou. Bude to na konkurenciu stačiť?

Dizajnovo by ste ho od modelu P50 Pocket nerozoznali. Zdedil veľmi príjemný a elegantný dizajn svojho predchodcu, čo rozhodne nie je na škodu. Výrobca pridal aj farby a smartfón príde na trh v zelenej, žltej, ružovej, modrej a čiernej farbe.

Zariadenie opäť ponúka dva displeje. Tým prvým je vonkajší kruhový 1,04-palcový OLED panel s rozlíšením 340 x 340 pixelov. Na ňom môžete ovládať fotoaparát, zobrazovať si smajlíkov, preskakovať skladby a ďalšie jednoduché úkony.

Obsah pokračuje pod reklamou

Po roztvorení sa vám naskytne pohľad na 6,9-palcový OLED displej s rozlíšením 2 790 x 1 188 pixelov so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Selfie kamera je vložená do otvoru a má rovnaký 10,7-megapixelový snímač ako P50 Pocket. Nižšia cena sa musela niekde odraziť a ako prvý prišiel na rad samotný procesor. Ide o Qualcomm Snapdragon 778G v 4G verzii.

Druhým obmedzením sú fotoaparáty. Hlavný senzor má rozlíšenie 40 Mpx a sekunduje mu 13-megapixelový ultraširokouhlý senzor a laserové ostrenie. Výhodou „širokáča“ je automatické zaostrovanie, takže ho bude možné využiť aj na fotenie makro záberov.

Samotná batéria má 4 000 mAh a nabije sa výkonom 40 W, ale bezdrôtové nabíjanie chýba. Používateľské rozhranie je HarmonyOS 3.0, čo nie je prekvapujúce a ak by smartfón prišiel na náš trh je zrejmé, že by neobsahoval Google služby. To však v dnešnej dobe nie je až také obmedzujúce, o čom svedčia aj naše skúsenosti.

Zdroj | Huawei

Huawei Pocket S má ultratenkú ohýbateľnú grafitovú dosku na zlepšenie chladiacich schopností. Spoločnosť prisľúbila, že mechanizmus pántu bol počas testovania otvorený a zatvorený 400 000-krát, aby sa zaistila jeho odolnosť.

Zaujímavo je nastavená cena. Huawei si zrejme uvedomil, že nejde o vlajkovú loď a konkurencia je neúprosná. Model so 128-gigabajtovým úložiskom vyjde v Číne na 5 988 juanov (830 eur) a za úložisko 256 GB si výrobca vypýta 6 488 juanov (900 eur). Obe verzie budú k dispozícii od 10. novembra.

V decembri príde na trh aj verzia s 512-gigabajtovým úložiskom za 7 488 juanov, čiže v prepočte zhruba 1 040 eur. To sú ale čínske ceny a nevieme, či sa novinka dostane aj na globálny trh a za aké ceny.

Nebude to mať na trhu ľahké. Medzi jeho najväčších konkurentov patrí obľúbený model Samsung Galaxy Z Flip4 alebo aj nedávno predstavená Motorola Razr 2022, ktorú vám kolega Tomáš predstavil v podrobnom unboxingu.

Zdroj