Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei P8 Lite – rovnako krásny, ale cenovo dostupný

Huawei P8 Lite – rovnako krásny, ale cenovo dostupný
Marek Šimunek
Huawei P8 Lite – rovnako krásny, ale cenovo dostupný

Určite vám neuniklo predstavenie nových modelov spoločnosti Huawei, ktoré sa minulý týždeň konalo v Londýne, a z ktorého sme vám priamo priniesli aktuálne informácie o dvojici modelov P8P8 Max.

POZRITE SI: PRVÉ DOJMY Huawei P8 – Aký je najkrajší Huawei v histórii?

To však nie je všetko, čo si Huawei pre nás tento rok pripravil. Okrem vlajkovej lode, ktorou je model P8, totiž spoločnosť predstavuje aj model P8 Lite. Ten bude odľahčenou verziou vlajkovej lode a pri odporúčanej predajnej cene 259 € toho ponúkne pomerne dosť.

Huawei P8 LIte

Dizajn lacnejšej verzie je takmer na nerozoznanie od vlajkovej lode. Displej však bude na 5“ uhlopriečke ponúkať „len“ HD rozlíšenie a namiesto IPS technológie sa bude jednať o TFT displej.

Zmeny samozrejme nastali aj pod kapotou, a tak si Lite verzia bude musieť vystačiť s osemjadrovým procesorom Hisilicon Kirin 620 s taktom 1,2 GHz a 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť bude mať kapacitu 16 GB a samozrejme nebude chýbať ani podpora microSD kariet do 128 GB.

Huawei P8 LIte

POZRITE SI: Huawei P8 – nová vlajková loď s unikátnym fotoaparátom

Operačným systémom novinky je Android 5.0 Lollipop, ktorý sa skrýva pod grafickou nadstavbou EMUI 3.1. Integrovaná batéria ponúkne 2 200 mAh, ktorá by mala byť vzhľadom na menej výkonný hardvér prísľubom dobrej výdrže.

Zachovaný ostal aj 13 Mpx fotoaparát, ktorý však v Lite verzii P8 postráda optickú stabilizáciu. Rozlíšenie webkamery kleslo, ale veríme, že 5 Mpx bude postačovať.

POZRITE SI: Huawei P8 max je dvojča P8 so 6,8-palcovým displejom!

Oficiálne nebol zatiaľ model Huawei P8 Lite predstavený, vieme však, že sa ho dočkáme aj na našom trhu. Malo by sa tak stať pravdepodobne už budúci mesiac.

Foto: giga.de