Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei P30 lite prináša prelomové fotoschopnosti do strednej triedy

Huawei P30 lite prináša prelomové fotoschopnosti do strednej triedy
Zdroj | Huawei
PR článok
Huawei P30 lite prináša prelomové fotoschopnosti do strednej triedy
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Najmladší člen série smartfónov Huawei P30 kráča v šľapajach podstatne drahších súrodencov. Do strednej triedy prináša nielen prémiový dizajn s efektnými farebnými prevedeniami, ale aj výnimočné foto schopnosti podkuté umelou inteligenciou.

Rozmerný displej, štíhle 3D zakrivené telo, ktoré obzvlášť vynikne v gradientnom prevedení, či veľká batéria s rýchlym nabíjaním. Okrem týchto lákadiel však P30 lite skrýva ešte jeden tromf, vďaka ktorému vo svojej triede len ťažko hľadá konkurenciu. Je vybavený trojitým fotoaparátom s umelou inteligenciou. Práve ten robí z modelu strednej triedy perfektný nástroj na fotenie a plnohodnotného člena radu P.

Zdroj | Huawei

Fotografický šampión triedy

Huawei P30 lite sa pýši trojitým fotoaparátom na zadnej strane. Hlavný objektív s rozlíšením 48 Mpx so svetelnosťou f/1.8 a umelou inteligenciou sa stará o vyváženie svetla a tieňov, čím pomáha dosiahnuť dokonale vyvážený a perfektne ostrý záber. K dispozícii je aj nočný režim, ktorý umožňuje smartfónu rýchlo nastaviť režim snímania fotoaparátu bez ohľadu na to, či je používateľ v jasnom, podsvietenom alebo tmavom prostredí, aby im pomohol dosiahnuť požadovaný efekt.

Zdroj | Huawei

Hlavnému fotoaparátu sekunduje širokouhlý objektív s rozlíšením 8 Mpx a svetelnosťou f/2.4. Ten poskytuje väčšiu perspektívu a dokáže zachytiť viac z každého záberu. Výsledok sa prejaví predovšetkým pri fotení scenérií či prírody. Prepracovaný je tiež efekt rozostrenia pozadia (Bokeh efekt), ktorý je výraznejší a pracuje s väčším kontrastom objektu voči okolitému prostrediu tak, akoby fotografia mala viac vrstiev. Túto čoraz obľúbenejšiu funkciu má na starosti tretí objektív – snímač hĺbky s rozlíšením 2 Mpx.

Selfie ako zo štúdia

Obzvlášť veľkú pozornosť si zaslúži predný fotoaparát Huawei P30 lite, ktorý sa nasťahoval do malého kvapkovitého výrezu v hornej časti displeja. Má rozlíšenie 24 Mpx a jeho hlavným tromfom je umelá inteligencia, ktorú využíva na skrášlenie selfie portrétov.

Pokročilý algoritmus AI značne zjednodušuje proces retušovania tváre. V praxi to vyzerá tak, že keď užívateľ aktivuje selfie fotoaparát, funkcia automaticky rozpozná tvár používateľa, pričom upraví atribúty, ako je napríklad rozjasnenie, pridanie farby očných tieňov, zvýraznenie farieb na perách, zaostrenie nosa alebo vyhladenie vrások. Táto funkcia sa pomocou AI automaticky prispôsobuje odlišným rysom tváre, rovnako ako profesionálny skrášľovací tím.

Zdroj | Huawei

Skrášlenie umelou inteligenciou na Huawei P30 lite je možné navyše aplikovať v reálnom čase počas videohovorov WeChat, čo umožňuje používateľom vždy zobrazovať svoje najkrajšie ja, bez ohľadu na čas alebo miesto, kde sa nachádzajú. S hovormi súvisí aj funkcia, ktorá umožňuje používateľom nahradiť klasické zvonenie videom a urobiť tak telefonovanie ešte zábavnejším.

Umelá inteligencia na každý deň

Fotoaparát s umelou inteligenciou dokáže premeniť telefón na každodenného inteligentného asistenta vďaka technológii HiVision. Huawei P30 lite využíva výkonnú AI technológiu, vďaka ktorej vie automaticky identifikovať objekty ako kvety, zvieratá alebo potraviny a zobraziť o nich dostupné informácie. Dokáže dokonca strážiť váhu – namierte objektív fotoaparátu na potravinu a telefón vám prezradí jej objem kalórií.