Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei nova a nova Plus - nové smartfóny strednej triedy

Huawei nova a nova Plus - nové smartfóny strednej triedy
Imrich Maťo
Huawei nova a nova Plus - nové smartfóny strednej triedy

Huawei pred malou chvíľou na výstave IFA 2016, okrem iného, predstavil dve horúce smartfónové novinky. Sú nimi prvé modely novej série Huawei nova.

Pozrite si

Huawei nova – kompaktné telo a úctyhodná výdrž

https://www.youtube.com/watch?v=_U-Y06zlyEw

Pôvodné dohady o tom, že by sme sa mali dočkať nástupcu špičkového modelu Mate 8 boli vyvrátené niekoľko dní pred výstavou. Čínsky výrobca si do Berlína priniesol novinky spadajúce „iba“ do strednej triedy. Ide však o nové smartfóny, ktorými sú modely nova a nova Plus.

 

Pozrite si

Huawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Menší z dvojice, model nova, má 5-palcový displej s Full HD rozlíšením a poháňaný je 8-jadrovým procesorom Snapdragon 625. Sparingpartnerov mu robia RAM veľkosti 3 GB a flash pamäť s 32 GB priestorom. Tú je možné doplniť microSDXC kartou do 128 GB.

Smartfón má slot pre dve SIM karty, pričom jedna z nich môže byť nahradená pamäťovou micro SD kartou. V dátovej konektivite sa budete môcť spoľahnúť na pripojenie k LTE sieti Cat.6. Na lokálny prenos dát a nabíjanie poslúži USB-C port. Výrobca sa pochválil aj rýchlym 3D snímačom odtlačkov prstov, ktorý odblokuje smartfón za 0,3 sekundy.

Huawei tejto novinke doprial 12 Mpx hlavný fotoaparát s clonou f/2,2 a predný 8 Mpx, ktorého clona je f/2,0. Implementoval jej systém Android 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1. O dostatok energie sa postará 3 020 mAh batéria, ktorá má vďaka technológii Smart Power 4.0 vydržať ešte dlhšie, než pri doterajších modeloch.

Pozrite si

Honor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Väčší zo súrodeneckej dvojice noviniek je model nova Plus s Full HD displejom veľkosti 5,5 palca. „Plusko“ má aj lepší hlavný fotoaparát so 16 Mpx snímačom a silnejšiu, 3 340 mAh batériu. Väčšia kopa proste pýta viac.

V ostatných parametroch sú obe novinky totožné. Napriek tomu, že sa jedná o zariadenia strednej triedy, budú ponúkané v elegantných farebných vyhotoveniach, sivom, čiernom a zlatom. Dočkať by sme sa ich mali v priebehu októbra za ceny 399 € (nova) a 429 € (nova Plus).

https://www.youtube.com/watch?v=m1tiO8st1E8

https://www.youtube.com/watch?v=U8ySaV_V2vg

Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

EDIT:

Podľa tlačovej správy, vydanej slovenským zastúpením Huawei, ktorú sme dostali tesne pred zverejnením tohto článku, je na Slovensku zatiaľ naplánovaný predaj iba smartfónu Huawei nova za odporúčanú cenu 369 €. S predajom väčšieho Huawei nova Plus sa u nás zatiaľ nepočíta. Škoda…

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj