Huawei nova a nova Plus – nové smartfóny strednej triedy

Huawei nova

Huawei pred malou chvíľou na výstave IFA 2016, okrem iného, predstavil dve horúce smartfónové novinky. Sú nimi prvé modely novej série Huawei nova.

RECENZIAHuawei nova – kompaktné telo a úctyhodná výdrž

https://www.youtube.com/watch?v=_U-Y06zlyEw

Huawei Nova predstavenie 2Huawei Nova predstavenie 3

Pôvodné dohady o tom, že by sme sa mali dočkať nástupcu špičkového modelu Mate 8 boli vyvrátené niekoľko dní pred výstavou. Čínsky výrobca si do Berlína priniesol novinky spadajúce „iba“ do strednej triedy. Ide však o nové smartfóny, ktorými sú modely nova a nova Plus.

https://www.youtube.com/watch?v=uUCRoHFwvWk

Huawei Nova predstavenie 7Huawei Nova predstavenie 8

 

RecenziaHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova

Menší z dvojice, model nova, má 5-palcový displej s Full HD rozlíšením a poháňaný je 8-jadrovým procesorom Snapdragon 625. Sparingpartnerov mu robia RAM veľkosti 3 GB a flash pamäť s 32 GB priestorom. Tú je možné doplniť microSDXC kartou do 128 GB.

Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova

Smartfón má slot pre dve SIM karty, pričom jedna z nich môže byť nahradená pamäťovou micro SD kartou. V dátovej konektivite sa budete môcť spoľahnúť na pripojenie k LTE sieti Cat.6. Na lokálny prenos dát a nabíjanie poslúži USB-C port. Výrobca sa pochválil aj rýchlym 3D snímačom odtlačkov prstov, ktorý odblokuje smartfón za 0,3 sekundy.

Huawei nova
Huawei nova

Huawei tejto novinke doprial 12 Mpx hlavný fotoaparát s clonou f/2,2 a predný 8 Mpx, ktorého clona je f/2,0. Implementoval jej systém Android 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1. O dostatok energie sa postará 3 020 mAh batéria, ktorá má vďaka technológii Smart Power 4.0 vydržať ešte dlhšie, než pri doterajších modeloch.

Prvé dojmyHonor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus

Väčší zo súrodeneckej dvojice noviniek je model nova Plus s Full HD displejom veľkosti 5,5 palca. „Plusko“ má aj lepší hlavný fotoaparát so 16 Mpx snímačom a silnejšiu, 3 340 mAh batériu. Väčšia kopa proste pýta viac.

Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus

V ostatných parametroch sú obe novinky totožné. Napriek tomu, že sa jedná o zariadenia strednej triedy, budú ponúkané v elegantných farebných vyhotoveniach, sivom, čiernom a zlatom. Dočkať by sme sa ich mali v priebehu októbra za ceny 399 € (nova) a 429 € (nova Plus).

https://www.youtube.com/watch?v=m1tiO8st1E8
https://www.youtube.com/watch?v=U8ySaV_V2vg
Huawei nova
Huawei novaZDROJ | Huawei
Huawei nova Plus
Huawei nova PlusZDROJ | Huawei

EDIT:

Podľa tlačovej správy, vydanej slovenským zastúpením Huawei, ktorú sme dostali tesne pred zverejnením tohto článku, je na Slovensku zatiaľ naplánovaný predaj iba smartfónu Huawei nova za odporúčanú cenu 369 €. S predajom väčšieho Huawei nova Plus sa u nás zatiaľ nepočíta. Škoda…

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku