Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei MatePad Pro 12.6 - top tablet so všetkým, čo k tomu patrí

Huawei MatePad Pro 12.6 - top tablet so všetkým, čo k tomu patrí
Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Huawei MatePad Pro 12.6 - top tablet so všetkým, čo k tomu patrí
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Včera mal bez akýchkoľvek pochybností svoj deň Huawei. Predstavil nový operačný systém HarmonyOS 2.0 a spolu s ním aj niekoľko nových zariadení. Nechýbali medzi nimi ani tablety.

Huawei okrem Pro modelu predstavil aj 10,8 a 11-palcové modely. My sa však rovno pozrieme na ten najlepší.

Pozrite si

S Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro si zavoláte aj bez smartfónu

Ako naznačuje názov, ide o 12,6-palcové zariadenie. O „pro“ obraz s 90 % pomerom obrazovky k telu sa stará OLED panel s FullView technológiou. FHD+ displej má rozlíšenie 2 560 x 1 600 px s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Vzhľadom na profi určenie sa nám to zdá málo. OLED displej podporuje HDR 10 so 100 % pokrytím farebného rozsahu DCI-P3.

Zdroj | Huawei

O výkon sa stará Kirin 9000E, 8 GB RAM a 128 GB, resp. 256 GB interná pamäť. Na zadnej strane je trojica fotoaparátov vrátane jedného 3D hĺbkového snímača.

Zdroj | Huawei

Tablet má predinštalovaný HarmonyOS, podporuje tiež funkcie pre správu distribuovaných údajov a plánovanie úloh. Huawei MatePad Pro 12.6 môže bezproblémovo spolupracovať so smartfónmi a počítačmi a tak zásadne zlepšiť produktivitu.

Zdroj | Huawei

Huawei vylepšil podporu myši do svojho OS live ukážkami aplikácií, ktoré teraz viac pripomínajú prácu s počítačom, ako s tabletom. Nechýba možnosť práce na viacerých obrazovkách, zrkadlenie smartfónu (značky Huawei), možnosť prijímania hovorov na tablete, písania správ, či presúvania súborov.

MatePad Pro 12.6 je skutočnou vlajkovou loďou, ktorá sa môže postaviť proti série Samsung Galaxy Tab S či Apple iPad Pro.

Režim zrkadlenia je možný tiež s notebookmi Huawei s OS Windows. Vtedy sa dá využiť tablet ako samostaná jednotka na kreslenie, alebo využitie displeja MatePad Pro ako druhý displej na rozšírenie pracovnej plochy. Huawei sa evidentne uberá cestou ekosystému Apple.

Zdroj | Huawei

Tablet má zabudovaných 8 reproduktorov vyladených od Harman / Kardon. Hlas snímajú štyri mikrofóny, vraj až do vzdialenosti 5 metrov.

Zdroj | Huawei

Vďaka batérii s kapacitou 10 000 mAh má vydržať 14 hodín prevádzky. Potešujúca je podpora 27 W bezdrôtového nabíjania a dokonca aj 10 W reverzného nabíjania. Samozrejmosťou je káblové rýchlonabíjanie s príkonom 40 W.

O konektivitu sa stará USB-C, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6, GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo. Hmotnosť tabletu je primeraných 609 gramov.

Huawei MatePad Pro 12.6 bude dostupný aj v Európe (v šedej, zelenej a bielej farbe) na Slovensku sa však zatiaľ s jeho predajom neráta. Škoda.