Huawei Mate 20 Pro oficiálne predstavený, poznáme cenu a dostupnosť

Špekulácie sa konečne po dlhých mesiacoch končia. Huawei nám v Londýne predstavil nové vlajkové lode Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro.

Hlavnou hviezdou predstavenia je samozrejme Huawei Mate 20 Pro, ktorý ponúkne 6,39-palcový OLED displej s Quad HD+ rozlíšením (3 120 x 1 440 pixelov). V displeji je síce výrez, no dostatočne to vynahradzuje snímač odtlačkov zabudovaný priamo v displeji, ktorý by mal fungovať aj s mokrými a špinavými prstami. Pri výreze sa potvrdili špekulácie, že v ňom bude umiestnený 24-megapixelový fotoaparát a laserový senzor pre odomykanie smartfónu tvárou.

Na opačnej strane dominuje už uniknutá zostava troch fotoaparátov, ktorú do štvorca dopĺňa LED blesk. Huawei Mate 20 Pro si by si však mal vedieť poradiť v zlých svetelných podmienkach aj sám a to vďaka primárnemu 40-megapixelovému senzoru s clonou f/1.8.

Hlavnému senzoru asistuje širokouhlý 20-megapixelový senzor s clonou f/2,2 a 8-megapixelový teleobjektív s 3-násobným optickým a 5-násobným hybridným priblížením.

Vo vnútri nových vlajkových lodí pracuje už predstavený Kirin 980 s 7-nm výrobnou architektúrou. Používatelia si budú môcť vybrať medzi 128, 256 a 512 GB úložiskom, no to tentokrát nebude možné rozšíriť klasickou microSD kartou. Huawei predstavil vlastný formát nanoSD, ktorý bude dostupný maximálne v 256 GB verzii.

ZDROJ | Huawei

Smartfón bude napájať batéria s kapacitou 4 200 mAh, ktorá podporuje 40-W rýchle nabíjanie SuperCharge 2.0. Táto technológia dokáže nabiť batériu na 70 % už za 30 minút, pričom rýchla nabíjačka bude súčasťou balenia. Vo výbave smartfónu je aj 15-W bezdrôtové nabíjanie, ktoré však dokáže fungovať aj obrátene. Huawei Mate 20 Pro teda dokáže nabiť ostatné zariadenia, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie.

ZDROJ | Huawei

Operačným systémom Huawei Mate 20 Pro je najnovší Android 9.0 Pie s nadstavbou EMUI 9.0. Súčasťou tejto nadstavby sú bezpečnostné prvky App Lock, App Twin a ďalšie, ktoré umožňujú chrániť dáta v individuálnych aplikáciách.

ZDROJ | Huawei

Samotné telo smartfónu ponúka certifikáciu IP68 a teda je pripravené aj na vodu a prach. Vo výbave chýba 3,5-mm jack, no nižší model Huawei Mate 20 ho už ponúka. Tento nižší model sa zaobišiel aj bez veľkého výrezu v displeji, ktorý v tomto prípade zastúpil len drobný výrez pre jeden fotoaparát.

Huawei Mate 20 má na rozdiel od modelu Pro väčší, 6,53-palcový displej, no v tomto prípade ide o LCD panel s rozlíšením 2 244 x 1 080 pixelov. Snímač odtlačkov nie je integrovaný v displeji, ale je umiestnený na zadnej strane pod fotoaparátom.

Aj v tomto prípade ide o zostavu troch fotoaparátov, no s odlišnými parametrami. V štvorci tentokrát nájdeme 12-megapixelový, 16-megapixelový a 8-megapixelový senzor.

Huawei bude k Mate 20 Pro ponúkať aj špeciálny vodotesný obal, vďaka ktorému bude možné s týmto smartfónom fotiť bezpečne aj v morskej vode. Po stránke videa bude súčasťou fotoaparátu funkcia AI Color, ktorá umožní využívanie selektívnej farebnosti počas nakrúcania.  Huawei okrem toho prinesie aj vlastnú verziu živých smajlíkov, ktorí dokážu kopírovať mimiku používateľa vďaka senzoru tváre na prednej strane.

ZDROJ | Huawei

V ponuke príslušenstva bude aj bezdrôtový adaptér pre zrkadlenie obsahu zo smartfónu napríklad na obrazovku televízie. Vylepšený bol aj bezdrôtový prenos súborov do počítača, pričom do notebooku Huawei MateBook X je možné preniesť fotografie jedným dotykom.

ZDROJ | Huawei

Nové vlajkové lode podporujú ARCore a sú tiež súčasťou zoznamu YouTube Signature Device 2019, pri ktorých je zaručená podpora 4K HDR videí a technická pripravenosť na všetky kodeky budúcej generácie.

ZDROJ | Huawei

Huawei uvedie na náš trh iba vlajkovú loď Huawei Mate 20 Pro, ktorá bude v predpredaji už od dnes za cenu 999 € vo farbách Black, Midnight Blue a Twilight.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na tlačovú konferenciu ďakujeme spoločnosti Huawei.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku