Reklama

Huawei Ideos: spoľahlivý Andriod od čínskeho giganta

Drahomír Piok

Tohtoročná IFA v Berlíne je úrodnou pôdou skvelých, nových zariadení. Ďalšou z predstavených noviniek je smartfón od spoločnosti Huawei. Väčšina z nás pozná túto spoločnosť iba ako výrobcu infraštruktúry či modemov pre svetové mobilné siete. Ideos je však cenovo dostupný telefón, má bohatú konektivitu, 2,8“ dotykový displej a pracuje na najnovšom Andriode Froyo.

 Huawei Ideos

Konštrukciou pevný, ale plastový model Huaweiu má rozmery 104 x 54,8 x 13,5mm, no hmotnosť výrobca neprezradil. Nový Ideos bude poháňaný procesorom s taktom 528 MHz a 256 MB RAM, čo je v triede mid-endov štandard. Na najnovší Android sa budeme pozerať cez 2,8“ displej s rozlíšením 240 x 320 pixlov. Má rezistívnu dotykovú technológiu spolu s TFT LCD a 256 tisíc farieb. Dáta je schopný prenášať cez GRPS až HSDPA (do 3,6 Mbps). Bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi je 802.10 b/g/n. Telefón sa vďaka najnovšiemu Andriodu môže premeniť aj na hot-spot pre 8 iných mobilných zariadení. Štandardná výbava ďalej pokračuje Bluetooth 2.0, microUSB 2.0, podporou microSDHC (do 32 GB) a prijímačom A-GPS. Vnútorná pamäť telefónu nevybočuje normálnu a je 512 MB.

Huawei Ideos

Fotoaparát má rozlíšenie 3,2 Mpix a svojou kvalitou pre bežné snímky postačí, nečakajte však od neho zázraky. Škoda len absencie LED diódy, autofókus našťastie nechýba. Chýba však predná kamerka pre 3G videohovory. Integrovaný multimediálny prehrávač zvládne zvukové formáty typu MP3, WMA, eAAC+ a video vo formátoch MP4, H.263 a H.264. Model podporuje Adobe Flash vo webovom prehliadači pre plnohodnotné surfovanie po internete. Energiu mu dodáva 1 200 mAh Li-Ion batéria.

Zaujme?

Ako som už spomínal Ideos bude bojovať zaujímavou cenou, ktorá sa má pohybovať okolo 150 € u nedotovaného kusu. Bude dostupný v štyroch štýlových farbách a to v žltej, modrej, čiernej a fialovej. Na trhu by sa mal objaviť už čoskoro a to koncom septembra, resp. začiatkom októbra 2010. Čo myslíte, má šancu byť úspešným modelom?

Huawei Ideos

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.