Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei ekosystém HMS sa rozrastá aj o bankové appky. Pribudla ČSOB

Huawei ekosystém HMS sa rozrastá aj o bankové appky. Pribudla ČSOB
Roman Calík
Huawei ekosystém HMS sa rozrastá aj o bankové appky. Pribudla ČSOB

Huawei naplno rozširuje aplikácie v rámci svojho ekosystému HMS. Do AppGallery pribudla appka SmartBanking od ČSOB, pričom je prvou bankovou aplikáciou, ktorá v plnej miere implementovala mobilné služby Huawei (HMS).

V Bratislave sme mali možnosť vyskúšať si aplikáciu SmartBanking od ČSOB na smartfónoch Huawei, ktoré patria k tzv. AG smartfónom. Sú to modely, ktoré využívajú vlastný systém od Huawei a aplikácie si do nich sťahujete z AppGallery či iných obchodov. O tom, že ČSOB plne integruje svoju appku pre mobilné služby Huawei sa v banke rozhodli takmer okamžite.

Za všetkým sú čísla. Pri rozhodovaní už 13% klientov banky používalo smartfóny Huawei. ČSOB aplikácia síce bola dostupná v AppGallery, ale plné integrovanie aplikácie pre AG smartfóny je pre používateľov pohodlnejšie. „Keď sa naskytla príležitosť poskytnúť klientom plne integrovanú aplikáciu pre nové Huawei AG smartfóny, bol to pre nás jasný impulz, prečo sa pozerať týmto smerom. Cieľom bolo poskytnúť plne integrovanú aplikáciu, ktorú môžu používať aj majitelia nových Huawei AG modelov,” prezradil Jaroslav Vojčík, Head of Digital Division v ČSOB.

Doteraz aplikácia ČSOB zaznamenala podľa predstaviteľov banky viac ako 19 000 stiahnutí z Huawei AppGallery. Z toho bolo 1 500 nových aktivácií. Najnovšia verzia aplikácie SmartBanking od ČSOB (s plnohodnotnou integráciou do ekosystému HMS) bola spustená 19. mája 2020.

V aplikácii môžete pristupovať k svojim účtom a ďalším produktom tak, ako ste zvyknutí z iných platforiem. Menu aplikácie nájdete v spodnom riadku. Čoskoro pribudnú aj notifikácie.