Reklama

Huawei Ascend P7 mini je malý súrodenec nepredstaveného top modelu

Marek Šimunek

Na novú vlajkovú loď spoločnosti Huawei si budeme musieť ešte nejaký ten týždeň počkať, to však spoločnosti nebránilo v predstavení niekoľkých modelov strednej triedy. Najzaujímavejším z nich bude istotne zmenšená verzia ešte nepredstavenej vlajkovej lode.

Huawei Ascend G6 4G

Pozrite si: RECENZIA Huawei Ascend G6 4G: stredná trieda utešene napreduje

Nový Huawei Ascend P7 mini, ako sa bude tento zázrak strednej triedy volať, bude vo svojej podstate predstavovať LTE verziu modelu Ascend G6, ktorý Huawei tiež predstavil. Takže sa môže na niektorých trhoch objaviť aj s názvom Ascend G6 4G, čo pravdepodobne bude aj prípad nášho slovenského trhu.

Po dizajnovej stránke novinka jasne vychádza z minuloročného modelu Ascend P6, aj keď namiesto kovu na ňom nájdeme len plast. Jeho predaj by sa mal začať už v priebehu mája, pričom predpokladaná cena by sa mohla pohybovať na úrovni 219 €. Displej ponúkne uhlopriečku 4,7“ a qHD rozlíšenie (540 x 960 pixelov). O pohon sa bude starať štvorjadrový procesor s taktom 1,2 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 1 GB operačnej pamäte. Vnútorné úložisko s kapacitou 8 GB bude možné o ďalších 32 GB rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD.

Huawei Ascend G6 4G

Škoda staršej verzie Androidu 4.3 Jelly Bean, ktorý bude zabalený do prostredia Emotion UI 2.0 Lite. Nechýba ani plná dátová výbava a to vrátane NFC. Multimédiá budú v prípade G6 4G zastupovať hlavný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a webkamera s maximálnym rozlíšením 5 Mpx. Integrovaná batéria poskytne kapacitu 2 000 mAh, čo by mohlo byť vzhľadom na menší displej prísľubom slušnej výdrže na jedno nabitie.

Huawei Ascend G6 4G

Foto: Huawei

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.