Reklama

Huawei Ascend P6 – 6,18 mm smartfón s 5 Mpx webkamerou

Števo Porubský

 Huawei Ascend P6

Huawei na dnešnej tlačovke v Londýne predstavil očakávaný model série Ascend. Huawei Ascend P6 má hrúbku len 6,18 mm a stáva sa tak momentálne najtenšou plackou na svete. Telo s rozmermi 133 x 66 x 6,18 mm a hmotnosťou 120 gramov je kompletne vyrezané z kusu hliníku, do ktorého výrobca „zasadil“ všetko potrebné. 4,7-palcový LCD displej s rozlíšením 720 x 1 280 nepatrí medzi najjemnejšie, no pre ľudské oko je to stále extrémna jemnosť. Nad displejom je ďalšie prekvapenie novinky – 5 Mpx webkamera s Full HD videom. Pod displejom je ukrytý 4-jadrový procesor Huawei K3V2 s taktom 1,5 GHz a 2 GB RAM. 8 GB flash ROM bude možné doplniť microSDXC kartami.

Samozrejmosťou je plná dátová podpora okrem LTE. Chýba tiež NFC. GPS/GLONASS, Wi-Fi či Bluetooth však nie. Novinka pracuje samozrejme na OS Android 4.2 s nadstavbou Emotion UI 1.6, ktorú výrobca taktiež prekopal od základu a vraj zmenil desiatky funkcií ako Magic Unlock, UniHome, Me Widget, ShakeShake Wallpaper, Guesture Control, Power Manager či Smart Dialing. Li-Pol 2 000 mAh batéria je asi maximum, čo výrobca dokázal do malého tela napratať, no vďaka PowerManager-u by nemal byť problém udržať smartfón pri živote aj dva dni. Nabíjať sa bude cez microUSB konektor.

Zadnú stenu zdobí okrem loga i šošovka so svetelnosťou f/2,0 8 Mpx fotoaparátu s LED bleskom, autofókusom a Full HD videom. Novinkou je vraj špeciálny IMAGESmart Engine, ktorý by mal fotografiám ponúknuť ešte lepšiu kvalitu či drobnosti ako makro snímanie od 4 cm. Prekvapením je i cena, ktorá je stanovená na 449 €. Huawei Ascend P6 bude predaji od júla, k nám sa dostane pravdepodobne koncom leta.

 

Foto: Huawei

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.