Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huami Amazfit GTR - elegantné smarthodinky s až 24-dňovou výdržou

Huami Amazfit GTR - elegantné smarthodinky s až 24-dňovou výdržou
Zdroj | Huami
Stanislav Vinc
Huami Amazfit GTR - elegantné smarthodinky s až 24-dňovou výdržou
Zdroj | Huami
Zdroj | Huami

Huami, jedna z dcérskych spoločností čínskeho giganta Xiaomi, predstavila nové hodinky Amazfit GTR s okrúhlym OLED displejom v dvoch praktických veľkostiach, ktoré prekvapia výbavou, cenou i výdržou.

Huami prinesie na trh nové hodinky Amazfit GTR v dvoch veľkostiach. Menší 42-milimetrový model ponúkne 1,2” displej s rozlíšením 390 x 390 pixelov, zatiaľ čo 47-milimetrový model o niečo väčší 1,39” displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov. V oboch prípadoch displeje chráni odolné sklo Gorilla Glass 3 a rám vyrobený zo zliatiny zirkónu a keramiky.

Zdroj | Huami

Od veľkosti hodiniek sa následne odvíja aj veľkosť batérie a napokon aj celková výdrž. Menší model má v sebe batériu s kapacitou 195 mAh, ktorá pri normálnom používaní vydrží zhruba 12 dní, v režime šetrenia batérie až 34 dní a pri neustálom používaní GPS “iba” 22 hodín.

Pozrite si

Kúpiť Samsung Galaxy Note9, alebo radšej počkať na Note10?

Väčší variant má v sebe až 410-mAh batériu, ktorá ponúkne zhruba dvojnásobnú výdrž. Pri normálnom používaní je to 24 dní, v režime šetrenia batérie 74 dní a pri neustálom používaní GPS zhruba 40 hodín.

Zdroj | Huami

Hodinky ponúkajú štandardné funkcie, ako napríklad zobrazovanie upozornení z telefónu a prichádzajúcich správ a hovorov, ako aj sledovanie rôznych športových aktivít. Chýba im však reproduktor, takže hovory je aj tak potrebné prijímať na telefóne.

Zdroj | Huami

V spojení s GPS modulom a snímačom tepu dokážu natívne sledovať 12 športových aktivít a to aj vo vode, či už v bazéne alebo aj v jazere. Spárovať ich je možné v podstate s akýmkoľvek zariadením s operačným systémom Android 5.0 alebo novším a iOS 10.0 alebo novším.

Štandardná edícia Amazfit GTR vo veľkosti 42 mm a v čiernej, ružovej, červenej alebo bielej verzii je na čínskom trhu dostupná v prepočte od zhruba 103 €. Väčší model v hliníkovej a oceľovej verzii začína na cene 129 €. K dispozícii bude aj titánová verzia za zhruba 180 € a špeciálna limitovaná Iron Man edícia. Jej cenu však zatiaľ nepoznáme.