Reklama

HTC Wildfire: model Desire v praktickejšom prevedení

Imrich Maťo

Spoločnosť HTC nezaháľa a predstavila ďalší, veľmi solídne vybavený Android smartfón s názvom Wildfire. Táto zmenšená verzia HTC Desire vás rozpáli ako divoký prírodný živel a hlavne poteší tých, ktorým je Desire príliš veľký.

HTC Wildfire

Áno, ako menší súrodenec modelu Desire prichádza včera oficiálne predstavený nový HTC Wildfire. „HTC Wildfire vytvára skúsenosť HTC Sense, s ktorou sa po prvýkrát môžu zoznámiť mladí používatelia mobilných telefónov. Nezáleží na tom, či ide o Facebook, Twitter, textové správy, posielanie obrázkov či e-mailov, vždy je isté, že nikdy nie ste ďaleko od konverzácie a stále ste v spojení s vašimi priateľmi.“ Takto charakterizoval novinku Florian Seiche, viceprezident HTC Europe Co. Ltd. Tým dal jasne najavo, komu je nový HTC Wildfire určený. Predovšetkým mladej generácii, dennodenne zavesenej na sociálnych sieťach, textovo, e-mailovo či chatovo komunikujúcej so svojimi blízkymi i priateľmi. Stále populárnejší operačný systém Android vo verzii 2.1 je dušou modelu Wildfire, sparingpartnera mu robí užívateľské prostredie HTC Sense. Zmenšenie dĺžky o 13 mm oproti Desire sa podpísalo pod zmenšenie displeja na 3.2” i rozlíšenia na 240 x 320 bodov. Neminulo ho však kapacitné ovládanie a podpora multitouch.

HTC Wildfire

Chod nového HTC Wildfire dostal na zodpovednosť procesor Qualcomm MSM7225 s taktom 528 MHz, ktorý si poradí i s 384 MB RAM a 512 MB ROM pamäťami. Bez pripojenia na internet sa ani Wildfire nezaobíde, stará sa oň podpora HSDPA do 7,2 Mbps, ale aj Wi-Fi. Nablízko sa s inými zariadeniami spojíte cez Bluetooth alebo microUSB konektorom. Na zachytenie obrazových či video zážitkov využijete 5 Mpx fotoaparát, aspoň sa budete mať čím pochváliť na Facebooku alebo Twitteri. 3,5 mm stereo konektor vám poslúži na pohodlné a nerušené počúvanie hudby, ktorú si aj s inými súbormi bez problémov uložíte na microSD(HC) pamäťovú kartu. S HTC Wildfire sa nemusíte báť ani zablúdenia, vďaka GPS prijímaču určite dorazíte bezpečne do cieľa vašej cesty. Tento mládežnícky, ostro komunitne ladený smartfón má namierené aj na náš trh, kde sa má objaviť už v priebehu júna za predpokladanú cenu približne 300 €. Uvidíme, ktoré zo štyroch pripravovaných farebných prevedení sa k nám dostane.

HTC Wildfire

V závere ešte spomenieme, že spoločnosť HTC dala priaznivcom svojich smartfónov včera na vedomie, že dva z najnovších a zo dňa na deň obľúbenejších modelov zaradil do svojej ponuky tzv. „dotovaných“ telefónov operátor Orange. HTC Desire i HTC HD mini sú zahrnuté do biznis ponuky operátora, navyše model Desire je k dispozícii aj prostredníctvom e-shopu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.