Reklama

HTC vývojárska súťaž pre Android. Programátori ukážte sa!

Roman Calík

HTC vyhlásila otvorenú vývojársku súťaž zameranú na aplikácie pre mobilnú platformu Google Android. Aplikácie budú dostupné zadarmo a vyhrávajú sa atraktívne ceny vrátane HTC Desire.

HTC sutaz Android 1

Spoločnosť HTC len nedávno oficiálne vstúpila na náš trh a už tu máme zaujímavú súťaž pre tvorivých slovákov. Ak si trúfate vyvinúť, alebo ste už vyvinuli aplikáciu pre operačný systém Google Android, nemali by ste zaváhať. Od 1. júna 2010 do 31. augusta 2010 môžete na stránke www.htcandroidsutaz.sk zaregistrovať svoju aplikáciu a ukázať ostatným, čo vo vás je. Je jedno kto ste, jednoducho ide o to, čo dokážete. Ak vaša aplikácia zaujme odbornú porotu alebo bežných užívateľov, môžete vyhrať i atraktívne ceny. Slovensko je tak v poradí už piatou krajinou, kde HTC podobnú súťaž vyhlásilo. Napríklad v susedných Čechách súťaž beží už druhý týždeň a momentálne sa v nej nachádza 35 aplikácií, 850 užívateľov je na stránke súťaže registrovaných a bolo zaznamenaných už cca. 2000 stiahnutí súťažných aplikácií.

Dva mesiace plné aplikácií

„Akcia bude trvať dva mesiace a zúčastniť sa jej môžu začínajúci, aj pokročilí programátori. Predpokladáme, že do súťaže sa okrem profesionálnych programátorov zapoja predovšetkým študenti vysokých a stredných škôl,“ povedala Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku. Ako ďalej dodala, prihlásené projekty bude svojim hlasovaním hodnotiť nielen odborná porota, ale aj verejnosť. „Vývojárom sme dali voľné ruky, aby potvrdili, že šikovný slovenský softvér sa nestratí ani vo svetovej konkurencii desaťtisícov aplikácií v Android Markete,“ doplnila Claudia Petöová.

HTC sutaz Android 2

Ako je uvedené vyššie, na oficiálnej stránke www.htcandroidsutaz.sk je k dispozícii prehľad prihlásených aplikácií. Tu môžete i hlasovať za svojho favorita a tiež si stiahnuť  jeho program na vlastné použitie. Naopak vývojári môžu na stránke nájsť akékoľvek zdroje, programy a návody, ktoré potrebujú pre rýchlu a efektívnu tvorbu svojho softvéru vrátane kompletných podmienok súťaže. Vyhodnotenie najlepších aplikácií bude mať na starosti odborná porota. Tá je zložená z univerzitnej výskumníčky a pedagogičky Jany Katreniakovej, Petra Trnčíka z Orange-u, Miloša Šajbidora zo Sygic-u, mojej maličkosti, t.j. Romana Calíka z BCMOBIL & TECHBOX, Jozefa Orgonáša z PC Revue a člena Android komunity a autora stránky MojAndroid.sk Michala Chabadu. Porota bude vo svojom hodnotení klásť dôraz predovšetkým na funkčnosť, nápaditosť, praktický prínos a spracovanie aplikácie.

HTC Desire

Do súťaže sa bude môcť svojim hlasovaním o najlepšiu aplikáciu zapojiť aj verejnosť. Prví traja finalisti, ktorých vyberie odborná porota a víťaz vybraný hodnotením verejnosti získajú okrem finančnej prémie, aj smartfón HTC Desire, ktorý je tiež pripravený pre päť náhodne vylosovaných hlasujúcich o najlepšiu aplikáciu.

Odborná porota udelí:
1. cena 1000 EUR + HTC Desire
2. cena 700 EUR + HTC Desire
3. cena 500 EUR + HTC Desire
 
Verejná porota udelí
1. cena 1000 EUR + HTC Desire

Výhry pre náhodne vybraných hlasujúcich:
5x HTC Desire

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.