Reklama

HTC VIVE XR Elite vám poskytne skvelý zážitok. Procesor Qualcomm a 4K rozlíšenie

Zdroj | HTC
Michal Sobek
Zdroj | HTC
Zdroj | HTC

Aj stánok HTC na podujatí CES v Las Vegas skrýval jednu skvelú novinka. Ide totiž o headset na virtuálnu realitu s označením VIVE XR Elite. Je vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon XR2 a dvojicou 2K displejov.

Už na prvý pohľad spoznáte, že ide o headset určený na virtuálnu realitu. Veľké predné šošovky sa mostom spájajú so zadnou odnímateľnou časťou. Zle na tom nie je ani celková hmotnosť, tá sa zastavila na hodnote 625 gramov.

Dvojica displejom má po 2K rozlíšení, takže používateľ súčtom dostane 4K obraz. Poteujúcim parametrom je aj 90-hertzová obnovovacia frekvencia a 110-stupňové zorné pole. Medzi ďalšie špeciálne detaily patrí vnútorný dioptrický systém, ktorý umožňuje ľuďom s krátkozrakosťou dobre využívať náhlavnú súpravu pre virtuálnu realitu bez potreby tradičných okuliarov.

Obsah pokračuje pod reklamou

O výkon sa postará procesor Qualcomm Snapdragon XR2, ktorému sekunduje 12 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko. HTC tvrdí, že zariadenie poskytne až trojnásobný výkon oproti konkurencii v podobe Oculus Quest 2.

Môžete si vybrať, či budete headset používať s káblami pripojenými k počítaču alebo bezdrôtovo s pripojiteľnou batériou do zadnej časti. Výrobca deklaruje, že headset môžete používať s batériou po dobu až 15 hodín. Tá podporuje 30-wattové nabíjanie, takže na 50 % nabitia sa dostanete za 30 minút.

Na sledovanie pohybu má model tiež 4 širokouhlé kamery, ale to je možné vykonať aj pomocou dvoch ovládačov, ktoré sú súčasťou balenia. Zariadenie tiež obsahuje duálne mikrofóny na potlačenie ozveny a vstavané reproduktory. Čo sa týka konektivity, tak tu máme Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

Zdroj | HTC

VIVE XR Elite príde s novými hrami ako Demeo, Hubris, YUKI, Maestro: The Masterclass, Les Mills Body Combat, FigminXR, Unplugged: Air Guitar, Finger Gun a ďalšie. Po uvedení na trh príde ešte viac obsahu, ako napríklad Everslaught: Invasion a neskôr v priebehu roka aj plné hry ako Eggscape.

Predobjednávky HTC VIVE XR Elite už začali a predávať sa začne koncom februára tohto roka. Cena je stanovená na 1 099 dolárov. V balení je samotná náhlavná súprava, dvojica ovládačov, batéria a držiak na ňu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.