HTC Vive Focus – samostatný VR headset poháňaný Snapdragonom 835

ZDROJ | HTC

HTC konečne predstavilo to, o čom sa pošuškávalo už dlho. HTC Vive Focus je VR headset bez káblov, ktorý poháňa mobilný procesor Snapdragon 835.

https://youtu.be/tVQpZAr2PpM

Virtuálna realita stále narastá na popularite, čo potvrdzujú okrem nových a nových VR okuliarov aj tituly, ktorých počet stále narastá. Medzi hrami, ktoré PlayStation nedávno predstavil sa tiež nachádza hneď niekoľko takých, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre virtuálnu realitu.

Pozrite siNa týchto 14 hier sa môžu tešiť majitelia PS4 a PlayStation VR

Ako všetci vieme, VR headsety majú aj negatívne stránky. Hlavnou nevýhodou sú káble, ktoré používateľa obmedzujú v pohybe. Okuliare musia byť totiž neustále pripojené ku výpočtovej sile, ktorú predstavuje zvyčajne počítač. HTC Vive Focus rieši hlavne tento neduh.

ZDROJ | HTC

HTC Vive Focus ponúkne v porovnaní so svojím drôtovým bratom trochu iný dizajn. V balení sa má okrem samotných okuliarov nachádzať aj jeden ovládač. To podstatné sa však ukrýva vnútri.

ZDROJ | HTC

Tu nájdeme mobilný procesor Snapdragon 835 aj senzor pre sledovanie pohybu. Tomu bude pravdepodobne sekundovať grafický čip Adreno 540, nevieme ale či bude špecificky upravený. HTC viac detailov neposkytlo a nedozvedeli sme sa ani ďalšie podstatné informácie, ako napríklad rozlíšenie headsetu. Jedno je však jasné už teraz. HTC Vive Focus nebude schopný graficky náročných hier, a tak bude skôr určený pre začínajúcich používateľov virtuálnej reality.

ZDROJ | HTC

HTC zatiaľ gadget oznámilo len pre Čínu. Aj tu sa ale taiwanský výrobca zdržal akýchkoľvek ďalších informácií vrátane ceny či dostupnosti. Ku slovu sa dostal aj hovorca Google. Pre tých mal Clay Bavor len jednu informáciu, a to, že headset z programu Google DayDream síce pokračuje vo vývoji, no Američania sa ho nedočkajú.

 

ZdrojVive

Komentáre k článku