Reklama

HTC Sense: ovládanie a správa telefónu - nové, lepšie, jednoduchšie!

Števo Porubský

HTC na tlačovke v Londýne predstavil nielen najnovšie prírastky do rodiny Android OS smartfónov (HTC Desire Z a Desire HD: top high-endy už o mesiac!), ale aj vynovené užívateľské rozhranie HTC Sense a web stránku htcsense.com. Nové riešenie ponúkne viac funkcií a rýchlejšie a jednoduchšie ovládanie pre nás, koncových klientov.

 Peter Chou

„Sme radi, že s HTC Sense sa dostávame za hranice telefónu na úplne novú úroveň a to vďaka radu pripojených HTC služieb pod názvom HTCSense.com,“ povedal Peter Chou, generálny riaditeľ spoločnosti HTC Corporation.

 HTC Sense

Na prvý pohľad sa HTC Sense nezmenilo, no keď sa na nové rozhranie pozriete bližšie, zistíte, že obsahuje o pár vychytávok viac ako to súčasné. Na prezentácii v Londýne sme boli svedkami toho, čo všetko nové HTC Sense dokáže. V rámci prezentácie John Wang, šéf marketingu, ukázal nové možnosti HTC Sense. Už nejde len o prepracovaný systém, ktorý dokáže komunikovať napríklad s vašim kontom na Facebooku, mať niekoľko e-mailových účtov so sofistikovaným triedením a prezeraním, ale HTC Sense ponúkne to, čo najviac potrebujete. Napríklad navigačné schopnosti vrátane elektronického kompasu presne určia smer kam máte ísť. A keď vám niekto zavolá? Mapa vám nezmizne, ale volajúci sa ukáže v spodnej lište, pričom mapu máte neustále pred sebou. Taktiež by malo fungovať pokročilý „pre-loading“ mapy, aby ste nemuseli čakať v prípade posunutia mapy či oddialenia na jej načítanie.

 HTC Sense

Ďalšou vychytávkou je možnosť zdieľania multimediálneho obsahu z fotoaparátu pár kliknutiami. Ak napríklad natočíte HD video, môžete ho okamžite poslať cez Bluetooth, na Facebook, Flick či komukoľvek mailom.

HTC Sense

Rovnako to platí aj u fotografií. Tu však HTC pridáva ďalšie vylepšenia. Hneď po vytvorení fotografie totiž môžete snímku upraviť pomocou predefinovaných efektov a vylepšení. Použiť môžete napríklad rozmazanie pozadia pre efekt svetelného objektívu, „starý“ efekt atď. Samozrejmosťou je okamžité označenie ľudí na fotografii či geotaging. Zaujímavo a hlavne konkurenčne pre iPhone znie integrácia čítačky elektronických kníh vrátane e-shopu kníh na báze Kobo. K tomu patrí aj možnosť zvýrazňovania textu v knihách, poznámkovania či rýchleho hľadania definícií a prekladov.

 HTC Sense

Absolútnou novinkou je web stránka htcsense.com, vďaka ktorej sa z pôvodne prepracovanej nadstavby Android OS stáva niečo viac. Registráciou zariadenia a vytvorením konta si môžete spravovať celé zariadenia prakticky on-line odkiaľkovek na svete. K dispozícii budete mať napríklad prístup k HTC Hub, vašim Footprintom, kontaktom, správam či ovládaniu zariadenia. Správy sa vám napríklad budú neustále zálohovať, a tak aj v prípade vymazania niektorej správy z telefónu, môžete si ju nájsť na webe. Takto bola prezentovaná napríklad adresa odporúčanej reštaurácie, ktorú si okamžite pridáte medzi svoje Footprinty a kedykoľvek ju v telefóne nájdete.

 HTC Sense

Za výbornú službu osobne považujem ovládanie telefónu na diaľku. Nejedná sa len o možnosť prezvonenia telefónu, aby ste ho našli v byte či kancelárii vrátane zapnutia zvonenia aj v prípade tichého režimu, ale aj uzamknutie či dokonca kompletné vymazanie telefónu v prípade straty či krádeže. Rovnako je prepracovaná funkcia v prípade, že ste si telefón nechali jednoducho doma. Cez web si môžete zadať číslo, na ktoré budú presmerované všetky hovory a tak sa nemusíte strachovať, že niečo premeškáte.

 HTC Sense

Ak ste si istí, že ste telefón stratili, stačí ho zamknúť a poslať správu nálezcovi, aby vám zavolal späť.

 HTC Sense

Rovnako potešujúca je aj presná lokácia telefónu vďaka GPS prijímaču. Teoreticky by sa tak dali nové modely Desire HD a Desire Z použiť ako „stopovače“ či GPS alarmy do automobilov.

HTC Sense

Jedinou nevýhodou nového HTC Sense je jeho integrácie výlučne do nových modelov Desire HD a Desire Z. Na podobné vychytávky si tak budeme musieť ešte počkať, alebo kúpiť jeden zo spomínanej dvojice.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.