Reklama

HTC Sensation má konečne dve jadrá!

Marek Šimunek

Milovníci taiwanského výrobcu smartfónov HTC už dlho čakali na novú vlajkovú loď, ktorá by bola schopná konkurovať novej prílivovej vlne dvojjadrových super smartfónov. Tento moment nastal počas dnešnej tlačovej konferencie v Londýne. Svetlo sveta totižto uzrel nový smartfón HTC Sensation, ktorý sa bude pýšiť dvojjadrovým procesorom, novým užívateľským prostredím HTC Sense UI 3.0 a kvalitným displejom s qHD rozlíšením.

HTC Sensation

To, že HTC dokáže robiť kvalitné smartfóny, ktoré sú schopné konkurovať aj tým najvýkonnejším produktom konkurencie je holým faktom. O svojej pozícii lídra medzi výrobcami smartfónov táto taiwanská spoločnosť opätovne presvedčila verejnosť včera. V Londýne totižto počas tlačovej konferencie predstavila svoju novú vlajkovú loď v podobe modelu Sensation. Nový smartfón je, ako jeho meno napovedá, skutočnou senzáciou pre spoločnosť HTC. Sensation je totižto prvým smartfónom tohto výrobcu, v ktorého dušu poháňa nový dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon s taktom 1,2 GHz. Ten bude spolu s 768 MB RAM a 1 GB pamäte ROM poskytovať dostatok priestoru pre pohodlný beh najnovšieho operačného systému Google Android vo verzii 2.3.3. Samozrejme ako sme v prípade spoločnosti HTC zvyknutí, operačný systém bude doplnený o grafickú nadstavbu HTC Sense UI a to v novej verzii 3.0, ktorá prinesie ešte väčšie možnosti personalizácie, prepojenia zo sociálnymi sieťami, nové efekty pri prechodoch medzi domácimi obrazovkami a hlavne možnosť upravovania uzamykacej obrazovky. Konečne si budeme môcť nastaviť zobrazenie doplnkových informácií na uzamykacej obrazovke spolu so štvoricou skratiek pre rýchle spustenie zvolených aplikácií.

HTC Sensation Unibody

Inovácie sa okrem prostredia a procesoru dočkal aj displej. Ten bude v prípade Pyramid, čo je kódové označenie pre HTC Sensation, disponovať uhlopriečkou 4,3“ a vysokým rozlíšením qHD (540 x 960 bodov). O lepšiu ochranu displeja sa postará odolné sklo Gorilla Glass a celý smartfón bude chrániť hliníková konštrukcia. Multimediálne zameranie novej vlajkovej lode HTC potvrdzuje použitie 8 Mpx fotoaparátu s DualLED bleskom. Ten okrem možnosti zachytávania statických obrázkov ponúkne konečne aj nahrávanie videa vo Full HD so stereo zvukom, bohužiaľ v nie príliš obľúbenom formáte 3gp. Multimediálnych nadšencov iste poteší aj nová služba pre streamovanie filmov HTC Watch, ktorá by mala byť v priebehu tohto roku dostupná aj na Slovensku a umožní nakupovanie filmov a ich následné sledovanie v novom HTC Sensation alebo na vašom televízore vďaka redukcii na HDMI, ktorá sa pripája do upraveného microUSB konektora. Služba HTC Watch by mala v čase spustenia obsahovať viac ako 600 najznámejších hitov strieborného plátna. Okrem týchto noviniek sa budete môcť tešiť aj na plnú dátovú konektivitu zahŕňajúcu všetko potrebné od rýchlych sietí HSPA, cez Bluetooth 3.0 až po Wi-Fi s podporou súčasne najrýchlejšieho štandardu „n“. Uvidíme ako si s veľkým displejom a rýchlym dvojjadrovým procesorom poradí integrovaná batéria o kapacite 1 520 mAh. Príchod novej vlajkovej lode HTC Sensation na slovenský trh je naplánovaný na polovicu júna tohto roku za zatiaľ nestanovenú cenu. Už teraz sa však tešíme na skúsenosti s prvým dvojjadrovým smartfónom z dielne HTC.

HTC Sensation

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.