Reklama

HTC sa učí od Samsungu. Ponúkne HTC One mini

Drahomír Piok

Známy výrobca smartfónov HTC dnes ukázal svetu svoju novinku, ktorá bude stavať najmä na úspechu HTC One. Podobne ako Samsung ponúkne jeho zmenšenú verziu s označením „mini“. Narozdiel od Samsungu však HTC One ponúkne vo svojej mini verzii menej kompromisov, najzásadnejšou zmenou tak bude najmä displej bez Full HD rozlíšenia a menej výkonný procesor. „HTC One mini stelesňuje všetko, čo robí HTC One úspešným telefónom, v menšom, ale stále pútavom balení,“ dodáva generálny riaditeľ HTC, Peter Chou.

PREČÍTAJTE SI:

PRVÝ DOJEM z HTC One mini – UltraPixel v kompaktnom tele

Rozmery zmenšenej verzie, takmer totožné s klasickým smartfónom HTC One, sa výrazne líšia len v šírke, 63,2 mm vs. 68,2 mm. Hmotnosť klesla zo 143 na 122 gramov. Konštrukcia však zostala hliníková. Displej sa zmenšil na 4,3-palca a používa HD (720 x 1 280 pixelov) rozlíšenie. Jediným vylepšením na telefóne oproti klasickej verzii je použitie krycieho skla Gorilla Glass3.

HTC One mini

Smartfón HTC One mini bude mať dvojjadrový procesor Snapdragon 400 s frekvenciou 1,4 GHz, slabšiu 1 GB RAM a 16 GB vnútornú pamäť. Miesto pre SD karty sa opäť nenašlo. HTC One mini taktiež nemá NFC a chýba mu dokonca aj infraport pre ovládanie televízora či iných spotrebičov. HTC ale integrovalo do telefónu Beats Audio. Taktiež je príjemným prekvapením fotoaparát, ktorý neprešiel zmenou a ponúka rovnaké vlastnosti ako HTC One. Teda takzvaný Ultrapixel s rozlíšením 4 Mpx a možnosťou zachytávania Full HD videa. Taktiež sa tešte na HTC Zoe. Predná kamera však klesla z 2,1 Mpx na 1,6 Mpx so záznamom v HD. Menší telefón používa aj slabšiu batériu, ktorá má 1 800 mAh. Ako operačný systém bude inštalovaný Android vo verzii 4.2 spolu s grafickou nadstavbou HTC Sense 5. Nechýba ani HTC BlinkFeed.

HTC One mini môže na trhu zaujať a to najmä svojou cenou v porovnaní s väčším HTC One. Do predaja sa má dostať už v auguste a špekuluje sa, že jeho cena môže byť pod hranicou 400 €, čo by bola výborná ponuka.

HTC One mini

Foto: HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.