Reklama

HTC Rhyme: osloví najmä naše krajšie polovičky

Marek Šimunek

Počas tlačovej konferencie organizovanej v New Yorku tchajwanskou spoločnosťou HTC, svetlo sveta uzrel nový model smartfónu, ktorý počúva ma meno Rhyme a okrem toho, že ponúkne veľký displej, výbornú výbavu spolu s najnovším operačným systémom Google Android s grafickou nadstavbou HTC Sense UI by mal osloviť najmä dámy.

HTC Rhyme

Spoločnosť HTC skutočne nezaháľa a predstavuje jeden model za druhým. Jej najnovším dieťaťom je smartfón HTC Rhyme, ktorý bol predstavený v New Yorku a podľa spoločnosti by mal predstavovať smartfón určený najmä nežnejšej časti našej populácie. Svojím dizajnom pripomína veľmi obľúbený model HTC Desire S, ktorý je už nejakú dobu v predaji. Super LCD displej s uhlopriečkou 3,7 “ ponúkne rozlíšenie 480 x 800 bodov. Vieme, že dámy si na technických parametroch moc nepotrpia a tak výrobca v prípade modelu Rhyme vsadil na jednojadrový procesor s taktom 1 GHz, ktorý je doplnený o operačnú pamäť s celkovou kapacitou 768 MB. Tieto parametre bohato postačia na väčšinu činností, ktoré so svojím smartfónom vykonávame. Najnovší operačný systém Google Android 2.3.4 je oblečený do kabátika grafickej nadstavby HTC Sense UI vo verzii 3.5. To znamená, že priamo z domácej obrazovky môžete jednoducho pristupovať ku piatim skratkám aplikácií. Integrovaný 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a možnosťou natáčania HD videa vynikajúco poslúži na zachytenie akéhokoľvek momentu. O to aby vám skutočne žiadny moment neušiel sa postará funkcia Shutter, ktorá je schopná odfotografovania scény v skutočne krátkom čase.

HTC Rhyme

Aj naše krajšie polovičky hojne využívajú dáta a tak výrobca nezabudol ani na plnú dátovú konektivitu. Okrem rýchlych dát istotne využijete aj Wi-Fi b/g/n alebo Bluetooth 3.0 modul a najkratšiu cestu k najbližšiemu nákupnému centru nájdete vďaka integrácii GPS modulu. Príslušenstvo a obľúbené slúchadlá pripojíte vďaka štandardnému microUSB a 3,5 mm audio konektoru. Vaše multimediálne súbory si svoje miesto nájdu v integrovanej pamäti o veľkosti 4 GB prípadne na pribalenej pamäťovej karte o kapacite 8 GB. Integrovaná batéria s kapacitou 1 600 mAh by mala zvládnuť udržať tohto krásavca pri živote aj počas niekoľkých dní v závislosti od toho ako často ho vyberiete s kabelky. Okrem trojice unikátnych farebných prevedení ženy istotne ocenia aj rôznorodé príslušenstvo šité priamo na mieru pre toto zariadenie. Spolu so smartfónom HTC Rhyme bola predstavená dokovacia stanica určená priamo pre tento model, prívesok ktorý pomôže dámam nájsť stratený telefón v kabelke alebo slúchadlá, či sada externých reproduktorov. Smartfón HTC Rhyme sa najprv začne predávať exkluzívne v sieti amerického operátora Verizon a koncom októbra by mali nasledovať aj ostatné trhy. Koncová cena pre tento dámsky smartfón zatiaľ nebola určená.

HTC Rhyme

Foto: HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.