Reklama

HTC Radar v unibody tele skrýva WP7 Mango

Dominik Fúsek

Na výstave IFA 2011 sa fanúšikovia HTC dočkali dvoch nových smartfónov s ešte novším operačným systémom Windows Phone Mango. Obrovský model Titan so 4,7“ uhlopriečkou displeja už poznáte, poďme sa teda pozrieť na oveľa skladnejší a možno aj príťažlivejší Radar.

HTC Radar

Už na prvý pohľad je vidieť, že Radarom chce výrobca vyniknúť. Biele kovové unibody telo s mierne pozmeneným dizajnom je v záplave pomerne nudných smartfónov s veľkým displejom a čiernymi krytmi príjemným spestrením. Čo sa týka veľkosti zariadenia a displeja, uhlopriečka 3,8“ sa pomaly stáva priemerom. HTC Radar na obyčajnom TFT-LCD paneli zobrazuje pre OS WP7 štandardné rozlíšenie 800 x 480 bodov. Jeho uhlopriečka, ale aj ostatná výbava výrazne pripomínajú starší model HTC 7 Trophy, Radar je jeho mierne vylepšeným nástupcom. Rovnako ako predchodca, aj Radar má 1 GHz procesor, v tomto prípade však pravdepodobne pôjde o 2. generáciu čipu Qualcomm Snapdragon s výkonnejšou grafikou Adreno 205. Operačná pamäť prekvapivo klesla na 512 MB, úložisko stále ponúka 8 GB priestoru bez možnosti rozšírenia, podpora pamäťových kariet stále chýba. Novinkou je operačný systém Windows Phone 7.5 Mango, ktorý oproti WP7 prináša až 500 vylepšení. Medzi nimi bude aj podpora videohovorov cez službu Skype, čo dosvedčuje aj predná VGA webkamera. Zlepšenia sa ale dočkal aj 5 Mpx fotoaparát s AF, LED bleskom, tlačidlom spúšte a 720p videom. Výrobca použil kvalitnejší širokouhlý 28 mm objektív, tak sa tešíme na prvé reálne fotografie.

HTC Radar

V ostatnej výbave razantné zmeny takisto nečakajte. Dátovým maximom je HSDPA/HSUPA a lokálne Wi-Fi, nechýba GPS. O dostatočnú výdrž sa stará 1 520 mAh batéria, o 220 mAh silnejšia ako v predchodcovi. Priaznivci hudby sa môžu tešiť na kvalitný 5.1-kanálový výstup s rozšírením SRS Sound. HTC Radar na trh dorazí v poslednom štvrťroku s cenou mierne nad hranicou 300 €.

HTC Radar

Foto: HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.