HTC prekvapilo trojicou nových headsetov pre virtuálnu realitu

ZDROJ | HTC

Po minuloročnom headsete pre virtuálnu realitu HTC VIVE Cosmos prichádza HTC s ďalšími tromi novými headsetmi. Všetky pritom ponúkajú rovnaké 90 Hz displeje vo vnútri, no líšia sa možnosťami použitia. HTC VIVE Cosmos ako celková platforma VR sveta od HTC tak bude pre všetkých.

HTC totiž predstavilo aj najdostupnejší headset VIVE Cosmos Play, ktorý na sledovanie pohybu používa technológiu inside-out so štvoricou kamier (pôvodný Cosmos má 6 kamier) na tele headsetu. Samozrejmosťou sú aj slúchadlá či odklopiteľná konštrukcia. Cena ani dostupnosť novinky zatiaľ nie je známa.

ZDROJ | HTC

Druhý model, HTC VIVE Cosmos XR, je kombináciou VR a AR headsetu vďaka kamerám so 100° uhlom záberu v prednej časti. Vo vnútri sú taktiež 3,4″ displeje s rozlíšením 2 880 x 1 700 px. Headset bude finálne predstavený až počas konferencie GDC v druhom kvartáli tohto roku. Následne má byť dostupný aj pre vývojárov. Z toho môžeme predpokladať, že bude určený hlavne pre biznis klientelu.

ZDROJ | HTC

Treťou novinkou je tá najväčšia technologická lahôdka – HTC VIVE Cosmos Elite. Ten ponúka špeciálny HTC VIVE External Tracking Faceplate a tak kombinuje sledovaciu technológiu inside-out a sledovanie pomocou základňových staníc. Cosmos Elite je tiež kompatibilný so všetkým príslušenstvom Steam VR.

ZDROJ | HTC

Cosmos Elite sa na trh dostane v priebehu prvého štvrťroka 2020 za cenou 1 009 € so základňovými stanicami a ovládačmi. External Tracking Faceplate bude dostupný ako príslušenstvo aj pre ostatné VIVE Cosmos produkty v druhom kvartáli za 219 €.

ZDROJ | HTC

 

ZdrojHTC

Komentáre k článku