Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC predstavilo top model s Full HD displejom! Je najjemnejší na trhu!

HTC predstavilo top model s Full HD displejom! Je najjemnejší na trhu!
Števo Porubský
HTC predstavilo top model s Full HD displejom! Je najjemnejší na trhu!

HTC v asi polovici októbra v USA ukázalo svoj top smartfón, ktorý sa mal pôvodne dostať len na americký a ázijský trh. Prešlo pár týždňov a tento špičkový model sa objavuje v špecifikácii pre celý svet! Prvý Full HD smartfón sa dostane aj k nám!

HTC Butterfly

HTC pomerne dlho spalo na vavrínoch a čakali sme na niečo unikátne. Windows Phone 8 modely sú zaujímavé, ale nič prelomové neprinášajú. Naopak, modely J Butterfly, resp. Droid DNA, ktoré sa objavili na internete a pre mimoeurópske trhy zjavne zaujali natoľko, že takmer rovnaký model ponúkne tchajwanský výrobca pre celý svet. Obrovský smartfón Butterfly je o pár milimetrov väčší ako doterajšia vlajková loď, model One X (One X+) a to najmä kvôli väčšiemu displeju s uhlopriečkou 5 palcov. Na týchto 12,7 centimetroch grafika Adreno 320 vykresľuje plných 1 920 x 1 080 bodov! Áno, čoskoro sa na Slovensko dostane prvý mobil s Full HD displejom. HTC tak predbehlo dokonca takého extrémistu s displejmi, ako je Samsung. Celkovo je tak rozlíšenie najjemnejšie na svete, dosahuje neuveriteľných 441 PPI!

HTC Butterfly

Butterfly ako motýľ?

V HTC Butterfly s rozmermi 143 x 70,5 x 9,1 mm a hmotnosti 140 gramov sa ukrýva i zaujímavá výbava. Základom je výkonný procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktom 1,5 GHz a štvoricou jadier. O rýchly chod aplikácií a celého OS Android 4.1 sa stará 2 GB RAM. Vo výbave nechýba ani plnohodnotná podpora dátových prenosov, vrátane LTE! Vnútorná pamäť dosahuje 16 GB, nechýba ale ani slot na microSDXC karty. Z multimediálnej oblasti zaujme fotoaparát z modelu One X, teda 8 Mpx CMOS senzor s vlastným obrazovým procesorom a šošovkou s clonovým číslom f/2,0. Vďaka nemu zvláda fotiť 6 Mpx fotografie aj počas natáčania Full HD videí. Nechýba tiež ani Full HD webkamera s 2,1 Mpx rozlíšením. Zaujímavá je kapacita batérie na úrovni „len“ 2 020 mAh, čo je ešte menej, ako má model One X+. Ktovie, koľko táto batéria pri spotrebe Full HD displeja a brutálnej výbavy vydrží. Na našom trhu by sa novinka mala objaviť až v priebehu prvého polroku budúceho roka. Cena oznámená zatiaľ nebola, očakávame ju však nad úrovňou 600 €.

 HTC Butterfly

Foto: HTC