Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC One X: najbrutálnejší mobil súčasnosti!

HTC One X: najbrutálnejší mobil súčasnosti!
Števo Porubský
HTC One X: najbrutálnejší mobil súčasnosti!

HTC včera večer predstavilo unikátny smartfón, na ktorý sa čakalo už od začiatku roka. Doslova brutálna výbava ho vyšvihuje na najvybavenejší smartfón súčasnosti. HTC One X je zároveň prvým mobilom novej série One, v ktorej taiwanský výrobca ponúkne to najlepšie v danej kategórii. Samozrejmosťou bude Android 4.0 a najnovší HTC Sense 4.0.

 HTC One X

Extrémna výbava HTC One X zahŕňa v prvom rade až štvorjadrový procesor Nvidia Tegra 3, ktorý sme donedávna videli len v segmente tabletov. Procesor je taktovaný na 1,5 GHz (každé jadro), okrem toho má ale piaty procesor, ktorý bude poháňať smartfón pri menej náročných aplikáciách. Výkonu napomáha aj 1 GB pamäť RAM, dostatok miesta na všetok HD obsah však 32 GB flash pamäť ťažko zabezpečí. Majitelia totiž nebudú mať k dispozícii slot na microSD karty! Akoby našťastie výrobca k novinke poskytne 25 GB cloud priestor na Dropboxe na dva roky, čím sa veľkosť dostupnej pamäte rozšíri na hodnotu cez 50 GB (z flash pamäti je dostupných pre užívateľa 26 GB). Operačným systémom bude Android 4.0 s nadstavbou HTC Sense 4.0.

 HTC One X

Novinka však nie je žiadny drobček. Rozmery dosahujú až 134,4 x 69,9 x 9,29 mm, hmotnosť sa však udržala na príjemných 130 gramoch. Obrovské rozmery má na svedomí aj veľký HD displej. Jeho uhlopriečka má 4,7 palca, rozlíšenie je 720 x 1 280 bodov a je vyrobený technológiou Super IPS. Kryje ho samozrejme odolné sklíčko Gorilla Glass. Nad displejom bude okrem množstva senzorov aj 1,3 Mpx web kamera s HD videom.

 

Unikátny je aj fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx. HTC totiž v modeli One X po prvýkrát pridalo fotoaparátu samostatný procesor na spracovanie obrazu (HTC ImageChip). Vďaka nemu dokáže nielen natáčať Full HD video pri 30 fps, ale popri tom i fotiť v 2 Mpx rozlíšení. ároveň HTC vylepšilo i HDR fotenie. To názorne výrobca ukázal aj na tlačovke. Takže One X má ďalšie prvenstvo aj v rýchlosti zapnutia fotoaparátu – vraj len 0,7 sekundy! Z multimediálnej oblasti je zaujímavá aj technológia Beats Audio, ktorá vylaďuje vaše obľúbené skladby. Pribalené by mali byť aj originálne Beats Audio slúchadlá. Tie poslúžia aj ako anténa pre FM rádio s RDS.

 HTC One X

Z dátovej výbavy nechýba nič podstatné. HSPA štandard zvláda prenosy do 21 Mbps/5,76 Mbps, samozrejmosťou je Wi-Fi modul s DLNA certifikátom, Bluetooth 3.0 taktiež nesmie chýbať. Vďaka GPS čipu s A-GPS funkciou sa nikdy nestratíte, NFC čip zas využijete snáď už čoskoro (NFC – Čoskoro platíme iba mobilom?). Snáď vďaka unikátnemu čipu od Nvidie bude 1 800 mAh batéria stačiť na deň aktívneho používania, inak to bude pre One X katastrofa. Novinka sa na trhu objaví do leta, cena by sa mala pohybovať až na hranici 650 €! Veríme, že pri uvedení na trh klesne.  

 HTC One X

Foto: HTC, TECHBOX.sk

Za pozvanie na MWC 2012 ďakujeme operátorovi O2.