Reklama

HTC One (M8) NAŽIVO + ceny a dostupnosť

Roman Calík

Po dvoch týždňoch od predstavenia sme si konečne počas tlačovej konferencie v Prahe vyskúšali nové HTC One (M8). Aké sú naše prvé dojmy? A ste zvedaví aj na cenu či dostupnosť na našom trhu? Čítajte!

HTC One (M8)

PREČÍTAJTE SI
HTC One (M8) – Najlepší smartfón sa stal ešte lepším!

Veľmi príjemným prekvapením je prvé poťažkanie si novinky. Nové HTC One (M8) pôsobí luxusne, najmä v sivej farbe, kde vynikne hliníkové spracovanie viac ako na striebornej. V ruke sa drží vďaka zaobleným hranám výborne, lepšie ako predchádzajúca generácia a dovolím si tvrdiť, že najlepšie zo všetkých súčasných vlajkových lodí výrobcov. Telo je podľa výrobcu vyrobené až z 90% z hliníka! Prednej časti dominuje 5-palcový Full HD displej a nechýbajú ani známe stereo reproduktory. Tie však hrajú lepšie a o 25% hlasnejšie. Kvalitu zvuku som síce nemal možnosť dôkladnejšie otestovať, ale prepracovaný integrovaný zosilňovač a nové rezonančné komory by mali zabezpečiť reálne kvalitnejší zvuk ako u predchodcu.

HTC One (M8)

Zadná strana novinky sa na predchádzajúcu generáciu HTC One (M7) podobá viac. Hlavným rozdielom je väčšia farebná LED dióda, ktorá má zabezpečiť lepšie osvetlenie pri nočných snímkach a druhý fotoaparát. Áno, nerobím si srandu, HTC One (M8) má skutočne v zadnej časti dvojicu fotoaparátov, čím sa neodlišuje len od minuloročného modelu, ale aj od všetkých high-end smartfónov na trhu. Dvojica fotoaparátov je snáď najväčšou inováciou novinky, oba totiž snímajú kontinuálne a umožňia vám kedykoľvek si dodatočne rozostriť akúkoľvek časť fotografií – druhý fotoaparát sníma hĺbku scény a detaily.

HTC One (M8)
Vľavo HTC One (M7) a vpravo HTC One (M8)

Na vytvorenie efektu rozmazaného pozadia slúži funkcia UFocus, ktorú nájdete v menu úprav fotografií. S UFocus sa pracuje jednoducho, vyberiete si časť fotografie, ktorá má byť ostrá a zvyšná časť sa rozostrí. Princíp je podľa mňa lepší ako na podobnej funkcii Selektívne zaostrovanie pri Samsung GALAXY S5. Je tu aj zaujímavá funkcia, ktorá vám umožní vďaka poznaniu hĺbky fotografií, vyrezať napríklad postavu v popredí a vložiť ju do inej fotografie.

HTC One (M8)

PREČÍTAJTE SI, ČO VŠETKO SA ZMENILO
SÚBOJ GENERÁCIÍ | HTC One (M8) vs HTC One (M7)

Celkovo je menu fotoaparátu kompletne nové. Hlavný fotoaparát má však rovnaké parametre ako model M7, teda ide o Ultrapixel, kde veľkosť jeho senzoru je 1/3“ a ponúkne clonu f/2,0 a HTC ImageChip 2. Niektorým užívateľom však môže slabšie rozlíšenie prekážať. HTC sa nám snaží otázku rozlíšenia neustále opakovať, pretože sú presvedčení, že fotografie zostávajú na displeji smartfónu či slúžia pre zdieľanie na sociálnych sieťach. Ľudia fotografie jednoducho netlačia na väčšie formáty a tým vraj väčší počet pixelov nepotrebujú. Priznám sa, že keď si spomeniem na cca. dva posledné roky mojich stoviek fotogfafií…skutočne končia uložené na pamäťovej karte, prípadne niečo z nich zdieľam alebo pošlem priateľom a vytlačím na štandardný formát. Na to vám foťák v HTC One (M8) postačí.

HTC One (M8)

Menu fotoaparátu je kompletne nové. Páči sa mi rýchla možnosť nastavenia funkcií ako je ISO, expozícia, rýchle prepnutie do rôžnych režimov snímania a dokonca nechýba možnosť vytvoriť si vlastné prednastavené hodnoty. K tým sa jednoducho dostanete cez samostatné ikony, podobne ako na obrázku nižšie. Pozrite si aj celú našu fotogalériu pod článkom, ktorá obsahuje viac záberov práve na menu a funkcionality fotoaparátu.

HTC One (M8)

Nové HTC One (M8) sa bude predávať s najnovším OS Android 4.4 KitKat a novou HTC Sense nadstavbou označenou ako verzia 6.0. Veľa zmien však nezaregistrujete. Novinkou je vylepšený BlinkFeed, kde pribudú čoskoro aj lokálne informácie. Vylepšila sa aj Funkcia HTC Zoe, umožní vám napríklad vybrať úvodný a záverečný Zoe klip pri tvorbe videí.

Za jednu z najpozitívnejších zmien považujem slot pre microSD pamäťové karty, ktorý vám umožní rozšíriť internú 16 GB pamäť až o ďalších 128 GB. HTC tak odpovedá na požiadavky užívateľov, pretože slot im v predchádzajúcej generácii chýbal.

HTC One (M8)

A aká bude cena novinky? V Českej Republike sa nové HTC One (M8) začalo predávať dnes t.j. 9.4.2014, čo je veľmi rýchly príchod na trh od svetového uvedenia. Cena je stanovená na 17 499 CZK. Na Slovensko však HTC One (M8) žiaľ oficiálne dorazí až neskôr. Presný termín sme sa však nedozvedeli, ale veríme, že to bude skôr ako 29. apríla 2014 kedy je ohlásená launch party HTC One (M8). A cena? Mala by byť približne na úrovni českej, t.j.  približne 649 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.