Reklama

HTC One (M8) – Najlepší smartfón sa stal ešte lepším!

Marek Šimunek

Nové HTC One (M8) bolo asi najhoršie stráženým tajomstvom za posledné obdobie. Ešte pred oficiálnym uvedením, ktoré sa iba pred niekoľkými minútami skončilo v New Yorku a v Londýne sme mali možnosť vedieť presný vzhľad aj množstvo parametrov. To však neznamená, že nové HTC One (M8) nie je tým najlepším, čo HTC mohlo ponúknuť.

HTC One M8

PREČÍTAJTE SI
SÚBOJ GENERÁCIÍ | HTC One (M8) vs HTC One

VIDEORECENZIA nového HTC One (M8)!

Už predchádzajúca verzia HTC One bola v množstve svetových médií označená, ako najkrajší smartfón súčasnosti. Novinka k známemu menu pridáva označenie M8 a vo svojej kráse nezaostáva v ničom za svojim predchodcom. Ako hlavný materiál tela je opätovne použitý hliník, no v prípade (M8) sa môžeme tešiť na podstatne oblejšie tvary a nové farebné vyhotovenia. One (M8) bude teda dostupné v sivej (gunmetal gray), striebornej (glacial silver) a samozrejme zlatej (amber gold) farbe.

HTC One M8

Prednej strane dominuje 5“ Full HD displej, na ktorom sa bude vynímať prostredie operačného systému Android 4.4.2 KitKat ukryté pod novú grafickú nadstavbu HTC Sense 6. Ak patríte skôr k milovníkom čistého Androidu, nemusíte zúfať. One (M8) by sa totiž mal v predaji objaviť aj vo verzii Google Play s čistým Androidom. Srdcom novinky bude úplne nový štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Teší nás, že HTC počúva kritiku a tak v (M8) nájdete okrem integrovanej pamäte s veľkosťou 16 GB /32 GB aj slot pre microSD karty s podporou kariet do veľkosti 128 GB.

Samozrejme HTC v prípade svojej vlajkovej lode nenechalo nič na náhode a tak sa môžeme spoľahnúť na plnú dátovú výbavu. Tú bude okrem podpory LTE sietí zastupovať aj dvojpásmový (2,4 GHz + 5 GHz) Wi-Fi modul s podporou najnovšieho štandardu 802.11ac. Chýbať nebude ani úsporná technológia Bluetooth 4.0, NFC, či z predchádzajúceho modelu známy infračervený port, určený na ovládanie domácej techniky. Na čo by nám však bol vynikajúci hardvér, ktorý by nebol podporený poriadnou batériou. HTC One (M8) tak ponúkne integrovanú batériu s kapacitou 2 600 mAh, vďaka ktorej dokáže novinka vydržať až o 40% dlhšie ako predchodca. Nový je aj extrémny úsporný režim, v ktorom plne nabitý smartfón vydrží vraj 14 dní prevádzky. Prijímať v tomto režime môžete hovory, SMS a emaily. Režim úspory môžete aktivovať manuálne, prípadne pri 5%, 10% a 20% úrovni nabitia batérie automaticky.

HTC One M8

HTC One (M8) ponúkne aj úplne nové možnosti ovládania, Motion Launch. Vďaka tomu môžete napríklad skontrolovať čas dvojitým poklepaním po displeji, podobne ako v prípade LG G2, či zdvihnúť prichádzajúci hovor jednoduchým priložením (M8) k uchu. Rovnako jednoducho môžete spustiť fotoaparát, alebo zariadenie odomknúť. Samozrejme HTC One je známe prepracovanými reproduktormi BooomSound. Tie sa v prípade novinky rovnako dočkali vylepšenia a tak (M8) ponúkne zvuk ešte o 25% hlasnejší. HTC to dosiahlo prepracovaním integrovaného zosilňovača a prepracovaním rezonančných komôr.

HTC One M8

Výrazné zmeny však v prípade HTC (M8) nastali na zadnej strane. Okamžite si všimnete dvojicu objektívov, ktorými (M8) disponuje. Hlavný fotoaparát, či skôr fotoaparáty, alebo ako ich HTC označuje Duo Camera disponuje technológiou UltraPixel. Veľkosť jeho senzoru je 1/3“ a ponúkne clonu f/2,0 a HTC ImageChip 2. Ten druhý objektív je určený na snímanie hĺbky scény a detailov. (M8) tak prináša úplne nové kreatívne funkcie do mobilnej fotografie. Jednoducho tak dokážete aj na vyhotovenej fotografie preostriť scénu pomocou funkcie UFocus, prípadne dosiahnuť efekt rozmazaného pozadia, známy ako bokeh. Nechýbajú ani nové filtre, či možnosť pridávania ľudí do inej fotografie pomocou funkcie Copy & Paste. Zaujímavo znie aj funkcia Dimension Plus, ktorá umožní jedinečný pohľad na vaše fotografie z rôznych uhlov.

HTC One M8

Nový fotoaparát v HTC One (M8) je výrazným krokom vpred a jeho technológia potichu pracuje bez vášho vedomia. Po spustení aplikácie na fotografovanie je objektív schopný zaostriť vo vynikajúcom čase 300 ms. Snímač UltraPixel sa vyznačuje veľmi dobrými výsledkami za slabého svetla a (M8) k nemu ešte pridáva aj duálny LED blesk, ktorý je schopný nastavenia odtieňu blesku tak, aby ste na výslednej snímke našli prirodzené tóny pokožky a podanie farieb. Okrem zadného fotoaparátu ponúkne (M8) aj prednú webkameru s rozlíšením 5 Mpx. Oba fotoaparáty pritom dokážu natáčať Full HD video, pričom v prípade toho hlavného si užijete zábavu s rôznymi filtrami, alebo možnosťou natáčania spomaleného videa.

HTC One M8

Milujete HTC Zoe? Potom vás istotne poteší, že práve táto unikátna funkcia sa dostáva do cloudu a vy budete môcť už v lete, kedy bude dostupná aktualizácia HTC Zoe, zdielať svoje krátke videá z HTC Zoe s priateľmi. Okrem fotoaparátov popracovalo HTC aj na galérií, kde okrem iného nájdete napríklad možnosť automatického vyhľadávania fotografií jednej osoby pomocou funkcie Image Match. Táto funkcia následne automaticky vytvorí aj samostatný album fotografií danej osoby.

HTC One M8

Nové HTC One (M8) sa začne v Európe predávať už od 4.apríla, pričom k nám na Slovensko dorazí v priebehu mája. Jeho predajná cena však zatiaľ známa nie je. Isté však je , že HTC One (M8) je jasným krokom vpred a už teraz sa tešíme na jeho ostrý test, ktorý pre vás pripravíme do pripravovaného vydania TECHBOX 5-6/2014.

Foto: HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.