Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC One: cena, dostupnosť a exkluzívna fotogaléria!

HTC One: cena, dostupnosť a exkluzívna fotogaléria!
Števo Porubský
HTC One: cena, dostupnosť a exkluzívna fotogaléria!

Na včerajšej tlačovke zástupcovia spoločnosti HTC predstavili vlajkovú loď, model One aj na Slovensku. Na našom trhu sa objaví v striebornom a čiernom prevedení približne v polovici apríla za cenu 650 €. Okrem toho sa na ňu môžeme tešiť aj u všetkých operátorov. Nám sa novinka už objavila v redakcii, prešla fotostolom a pokračuje na test. Pozrite si prvú živú fotogalériu tohto nadupaného telefónu z jedného kusa hliníka!

 HTC One

Okrem toho, že novinka prináša na trh najjemnejší displej – 4,7” pri Full HD rozlíšení = cca 469 PPI (!), ponúkne i ďalšie novinky. Oproti konkurencii, ktorá taktiež ponúka až brutálne nabité telefóny, čo sa hardvéru týka, OS Android 4.1.2 v HTC One bude špeciálne upravený o funkcie ako HTC BlinkFeed či HTC Zoe. Čerešničkou na torte sú výkonné stereo reproduktory na prednej strane – HTC BoomSound a IrDA ovládač v tlačidle ON/OFF – HTC Sense TV.

POZRITE SI: Nový HTC Sense 5.0 bude dostupný aj pre staršie smartfóny

 HTC One

HTC BlinkFeed

Funkcia HTC BlinkFeed je novinkou, ktorá pretvára domovskú obrazovku smartfónu HTC One na jednoduchý live stream všetkých relevantných informácií. Na displeji sa vám zobrazia aktuality a novinky zo sociálnych sietí, vybraných médií, či oblasti lifestylu, zábavy alebo fotografie, no i kalendára. Odpadá tak nutnosť používania množstva rôznych aplikácií a skákania medzi jednotlivými internetovými stránkami. Momentálne má HTC vraj až 1 600 partnerov, ktorí do BlinkFeed vedia dodať zaujímavé informácie.

POZRITE SI: 4+4 pre HTC One – Vlajková loď zamieri aj na Slovensko, poteší nás?

 HTC One

HTC Zoe

HTC Zoe je špeciálna funkcia fotoaparátu, ktorá ponúka možnosť vyhotovovať fotografie vo vysokom rozlíšení, ktoré ožijú z trojsekundových útržkov – tzv. Zoes. Tieto Zoes sa potom zobrazia unikátnym spôsobom, ktorý oživí celú fotogalériu a premení tradičné úložisko nehybných obrázkov na pohyblivú galériu spomienok. Vychytávkou je možnosť automatického vytvorenia videoklipu zo zhotovených Zoes v rôznych „holywood“ štýloch a ten je následne možné uložiť a zdieľať.

 HTC One

Zoes sa vytvárajú aj vďaka úplne novému fotoaparátu s rozlíšením 4 Mpx, ktorý HTC nazýva ultrapixely. Stále však ide o senzor bežnej veľkosti, no vďaka menšiemu rozlíšeniu sú jednotlivé pixle 2x a viac krát väčšie, ako u bežných fotomobilov. To umožňuje, aby na pixle cez šošovku so svetelnosťou f/2,0 dopadalo viac svetla a tak si poradí aj s tmavými scénami lepšie ako ostatní. To, ako si už čoskoro budete môcť pozrieť v našom exkluzívnom fotoporovnaní v pripravovanom vydaní TECHBOX 3-4/2013, ktoré bude v predaji ešte pred Veľkou nocou!

 

HTC BoomSound

Hoci sme na výstave MWC 2013 skritizovali zvuk stereo reproduktorov, musíme dodatočne uznať, že v tichšom prostredí znejú stereo reproduktory omnoho lepšie a takmer jednoznačne vyhrávajú medzi súčasnými smartfónmi. HTC sa posnažilo a vďaka dedikovanému zosilňovaču sú stereo reproduktory HTC BoomSound unikátom. Aj tak sa mi natíska otázka, kto v súčasnosti sleduje filmy alebo počúva hudbu v telefóne „nahlas“?

 HTC One

HTC Sense TV

Ďalšou novinkou vlajkovej lode je integrácia IrDA portu do tlačidla ON/OFF, vďaka ktorému budete môcť ovládať svoju telku či iné zariadenia domácej zábavy svojim telefónom. Podľa zástupcom HTC sa HTC Sense TV „učí“ a nemalo by mu robiť problém ani ovládanie starších zariadení.

HTC One

Foto: HTC, TECHBOX