Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC Legend, HD mini a Desire: tri novinky s kúzlom Sense UI

HTC Legend, HD mini a Desire: tri novinky s kúzlom Sense UI
Marek Šimunek
HTC Legend, HD mini a Desire: tri novinky s kúzlom Sense UI

HTC ako jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svojej tlačovej konferencii konanej v rámci MWC 2010 v Barcelone uviedol tri úplne nové zariadenia. Dva pracujú s operačným systémom Android OS a zmenšenina vlajkovej lode HTC HD2 nazvaná HTC HD Mini používa Windows Mobile v jeho aktuálnej verzii 6.5.3.

 HTC Legend

HTC Legend

HTC Legend – hrdina sa stal legendou

Legend, ako legenda, je priamym nástupcom aj na našom trhu obľúbeného smartfónu výrobcu, modelu Hero. Celé telo prístroja je vytvorené z jedného bloku hliníka podobne ako notebooky výrobcu Apple. Operačným systémom legendy je Android OS vo verzii 2.1 (Eclair) s grafickou nadstavbou HTC Sense UI. Informácie sú zobrazované na kapacitnom dotykovom AMOLED displeji s uhlopriečkou 3,2“ a rozlíšením 320 x 480 bodov. Dostatočnú rýchlosť systému zabezpečuje procesor s taktom 600 MHz a pamäť RAM s veľkosťou 384 MB, ktorej sekunduje 512 MB ROM. Pamäť bude, samozrejme, možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. V dátovej oblasti rovnako nesklame a ponúka všetky možnosti pripojenia cez HSDPA, HSUPA, Wi-Fi b/g, Bluetooth 2.1 s A2DP. Integrovaný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 5 Mpx, LED blesk a automatické zaostrovanie. Okrem spomínaných vlastností v ňom nájdeme aj integrované rádio s RDS a 3,5 mm audio konektor. Model HTC Legend by mal byť na európskom trhu dostupný v priebehu apríla.

HTC Desire

HTC Desire 

HTC Desire – rýchlik hnaný Snapdragonom

Každý fanúšik smartfónov pozná nedávno predstavený smartfón Google Nexus One. HTC Desire je v podstate jeho dvojičkou s operačným systémom Android OS 2.1, do ktorej firma HTC pridala svoje užívateľské rozhranie HTC Sense UI a Trackball nahradil optický trackpad. Hardvérové parametre sú veľmi podobné. Ako zobrazovacia jednotka je použitý 3,7“ WVGA kapacitný dotykový AMOLED displej. Skutočne rýchle reakcie celého systému zabezpečuje procesor Snapdragon taktovaný na 1 GHz. HTC nešetrilo ani pamäťovými hodnotami, a tak v Desire nájdeme 576 MB RAM a 512 MB ROM. Samozrejmosťou je možnosť použitia microSD kariet. Dátovo je Desire vybavený rovnako vynikajúco ako Nexus ONE. Ponúkne pripojenie pomocou HSDPA, HSUPA, Wi-Fi b/g alebo Bluetooth 2.1. Fotografie vyhotovíte vďaka integrovanému 5 Mpx fotoaparátu s LED bleskom a automatickým zaostrovaním. Z ostatných funkcií stoja za zmienku napríklad GPS, rádio s RDS, 3,5 mm audio konektor, alebo podpora multitouch. HTC Desire by sa na trhu mal objaviť koncom marca za zatiaľ nestanovenú cenu.

 HTC HD mini

HTC HD mini

HTC HD mini – menší brat s WM

HTC HD mini je jediným s predstavenej trojice, ktorý pracuje na operačnom systéme Microsoft Windows Mobile 6.5.3. HD Mini je menšou verziou vlajkovej lode HTC HD2. Jeho elegantnú zadnú časť zdobia v každom rohu skrutky, ktoré sú až prehnanej veľkosti vzhľadom na veľkosť celého zariadenia. Informácie sú zobrazované na 3,2“ kapacitnom HVGA displeji a celý systém je poháňaný procesorom s taktom 600 MHz. Veľkosť operačnej pamäte sa ustálila na 384 MB a veľkosť priestoru pre programy je 512 MB. Podporované sú aj microSD karty pre uloženie všetkých vašich dát. Rovnako, ako v prípade väčšieho brata, nájdeme aj v mini plnú dátovú konektivitu počnúc HSDPA, HSUPA, Bluetooth 2.1 i Wi-Fi b/g, ale aj prítomnosť GPS prijímača. Ani multimediálne na tom nie je tento malý zázrak zle. Základ tvorí 5 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, ale bohužiaľ bez akéhokoľvek prisvetlenia. Nechýba však FM rádio s RDS či 3,5 mm audio konektor. Celý operačný systém je zabalený do kabátu poslednej verzie HTC Sense UI, čo mu pridáva na atraktivite. Predaj tohto malého zázraku by mal začať, rovnako ako v prípade legendy, v priebehu apríla tohto roku za zatiaľ nestanovenú cenu.

Ďalšie fotografie nových modelov nájdete v našej fotogalérii. Rovnako novinky nájdete aj vo videogalérii.