Reklama

HTC je na Vianoce poriadne pripravené, prichádzajú nové modely

Roman Calík

HTC vylepšuje svoju aktuálnu vlajkovú loď a uvádza na trh nové modely, ktoré si bude môcť dovoliť takmer každý. Bude to stačiť na úspech?

HTC One Mini
Novinka HTC One mini v cene 449 €

HTC nám dnes ukázalo, čím chce zaujať zákazníkov do konca tohto roka. Vyskúšali sme si najmä posledné vylepšenia najnovšej aktualizácie vlajkovej lode HTC One, kde vďaka OS Android vo verzii 4.2.2 pribudlo množstvo noviniek. Spomeňme najmä vylepšenú notifikačnú lištu, nové správanie tlačidla Home, panel rýchlych nastavení či celkové zrýchlenie celého systému a vyššiu výdrž na batérie. Už čoskoro (pravdepodobne koncom októbra) však pribudne upgrade pre HTC One na OS Android 4.3, ktorý prinesie napríklad i možnosť vkladať vlastné skladby pri tvorbe HTC Zoe videí.

 

HTC BoomBass
HTC BoomBass – Bluetooth subwoofer pre HTC One a HTC One mini

Vďaka verzii 4.3 budete môcť s HTC One používať i nové príslušenstvo – subwoofer HTC BoomBass pridávajúci poriadnu basovú zložku k stereo reproduktorom HTC One. Cena na úrovni cca. 120 € sa nám však zdá príliš vysoká. Zaujímavejšia bude novinka HTC Fetch – malá škatuľka na kľúče s Bluetooth 4.0, ktorá bude pripojená k vášmu HTC smartfónu. Ak sa od neho vzdialite, bude vám pípať, rovnako si s ním môžete prezvoniť svoj smartfón, či naopak, kľúče s pripnutým HTC Fetch. Praktická vecička by mala stáť okolo 30 € a na trhu sa objaví pravdepodobne v novembri 2013.

HTC Fetch
HTC Fetch vám možno zachráni váš smartfón HTC

Od 1. októbra HTC predáva aj svoju menšiu verziu HTC One s označením HTC One mini. Je k dispozícii aj u vybraných operátorov a cena pre voľný predaj je stanovená na 449 €. Zaujímavé sú však novinky v sérii Desire. S nimi môže HTC doslova „rozbiť“ vianočný trh. Známy HTC Desire 500 sa výborne predáva už dnes, ale spolu s HTC One mini na trh prišiel aj model HTC Desire 601. Výborne vybavený smartfón so 4,5-palcovým qHD displejom kúpite už za 329 €.

TIP: Prečítajte si veľkú recenziu HTC Desire 500

HTC Desire 601
HTC Desire 601 je za 329 € najlepšou ponukou od HTC v pomere cena/výkon

To však nie je všetko. Dozvedeli sme sa, že v ponuke HTC už budúci rok nenájdete menší displej ako 4,3-palec. Starší najdostupnejší model HTC Desire 200 už počas novembra nahradí model HTC Desire 300 so 4,3-palcovým displejom s predpokladanou cenou do 200 €.

HTC Desire 300
HTC Desire 300 je veľmi vydarený dostupný smartfón

Mimochodom, vedeli ste, že minulý rok bolo Slovensko pre HTC najatraktívnejším trhom na svete? Nikde inde na svete totiž trhový podiel HTC v krajine nedostahoval také čísla, ako na Slovensku. Dokonca ani v rodnom Taiwane. Podarí sa výbornú pozíciu HTC udržať i tento rok?

Foto: TECHBOX, HTC

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.