Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC HD7: nástupca HD2 s Windows Phone 7 je tu!

HTC HD7: nástupca HD2 s Windows Phone 7 je tu!
Marek Šimunek
HTC HD7: nástupca HD2 s Windows Phone 7 je tu!

Včerajšie oficiálne uvedenie operačného systému Windows Phone 7 nám okrem tohto revolučného počinu prinieslo bohatú nádielku smartfónov, ktoré sa na trhu objavia v priebehu novembra. Jedným z nich je vybavený smartfón HTC HD7, ktorý po vzore svojho predchodcu HTC HD2 prináša veľký 4,3” displej a multimediálnu výbavu.

HTC HD7

Najnovší model z dielne HTC s označením HTC HD7 prichádza s novým operačným systémom Windows Phone 7, ale pritom si ponecháva všetko to čo sme na HTC HD2 milovali. Základom je veľký 4,3” displej poskytujúci rozlíšenie 800 x 480 bodov. Dostatok výkonu bude zabezpečovať známy procesor Snapdragon s taktom 1 GHz, ktorý bude doplnený o 576 MB pamäte RAM a 512 MB pamäte ROM. Pre uloženie vašich multimediálnych súborov bude k dispozícii flash pamäť s kapacitou 8 alebo 16 GB, avšak oficiálne špecifikácie nehovoria nič o podpore pamäťových kariet. HTC HD7 nebude nijakým drobčekom. Jeho rozmery dosahujú úctyhodných 122 x 68 x 11,2 mm a váha sa vyšplhala na 162 gramov.

HTC HD7

O pripojenie vždy a všade sa bude starať štvorpásmový GSM modul, podporujúci dátové prenosy v rýchlych sieťach HSPA v spojení s Bluetooth 2.1 a Wi-Fi b/g/n modulom. Multimediálna výbava bude zahŕňať 5 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, dual LED bleskom a možnosťou natáčania HD videa (1 280 x 720 b.). Príslušenstvo budete môcť pripojiť pomocou microUSB alebo 3,5 mm audio konektora. Okrem iného sa budete môcť tešiť aj na akcelerometer, proximity senzor a svetelný senzor, alebo podporu Dolby Mobile a SRS surround, či malý stojan, ktorý sa vyklápa pre lepšie pozeranie filmov zo zadnej steny. HTC HD7 by malo byť v priebehu novembra dostupné v Nemecku, Veľkej Británii, Írsku, Španielsku a Francúzsku. Kedy sa však objaví na našom trhu nie je známe. Rovnako nie je momentálne známa ani jeho cena.