Reklama

HTC HD7: nástupca HD2 s Windows Phone 7 je tu!

Marek Šimunek

Včerajšie oficiálne uvedenie operačného systému Windows Phone 7 nám okrem tohto revolučného počinu prinieslo bohatú nádielku smartfónov, ktoré sa na trhu objavia v priebehu novembra. Jedným z nich je vybavený smartfón HTC HD7, ktorý po vzore svojho predchodcu HTC HD2 prináša veľký 4,3” displej a multimediálnu výbavu.

HTC HD7

Najnovší model z dielne HTC s označením HTC HD7 prichádza s novým operačným systémom Windows Phone 7, ale pritom si ponecháva všetko to čo sme na HTC HD2 milovali. Základom je veľký 4,3” displej poskytujúci rozlíšenie 800 x 480 bodov. Dostatok výkonu bude zabezpečovať známy procesor Snapdragon s taktom 1 GHz, ktorý bude doplnený o 576 MB pamäte RAM a 512 MB pamäte ROM. Pre uloženie vašich multimediálnych súborov bude k dispozícii flash pamäť s kapacitou 8 alebo 16 GB, avšak oficiálne špecifikácie nehovoria nič o podpore pamäťových kariet. HTC HD7 nebude nijakým drobčekom. Jeho rozmery dosahujú úctyhodných 122 x 68 x 11,2 mm a váha sa vyšplhala na 162 gramov.

HTC HD7

O pripojenie vždy a všade sa bude starať štvorpásmový GSM modul, podporujúci dátové prenosy v rýchlych sieťach HSPA v spojení s Bluetooth 2.1 a Wi-Fi b/g/n modulom. Multimediálna výbava bude zahŕňať 5 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, dual LED bleskom a možnosťou natáčania HD videa (1 280 x 720 b.). Príslušenstvo budete môcť pripojiť pomocou microUSB alebo 3,5 mm audio konektora. Okrem iného sa budete môcť tešiť aj na akcelerometer, proximity senzor a svetelný senzor, alebo podporu Dolby Mobile a SRS surround, či malý stojan, ktorý sa vyklápa pre lepšie pozeranie filmov zo zadnej steny. HTC HD7 by malo byť v priebehu novembra dostupné v Nemecku, Veľkej Británii, Írsku, Španielsku a Francúzsku. Kedy sa však objaví na našom trhu nie je známe. Rovnako nie je momentálne známa ani jeho cena.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.