Reklama

HTC HD2: svetová špička

Števo Porubský

Tajwanská spoločnosť HTC začína opäť rozpínať svoje krídla. Po nedávnych modeloch Snap, Hero a pod. predstavila doteraz svoj najlepšie vybavený mobil. Ťažko však už hovoriť o mobile. Ide totiž o špičkový Windows Phone (linkovanie na Windows 6.5 uvedenie), ktorý ponúkne výbavu hodnú najvyššej pozornosti. Už teraz sa tešíme na test v BCMOBIL & TECHBOX!

HTC HD2

Takmer dokonalá výbava novinky už v úvode vyráža dych informáciami o 1 GHz procesore, 4,3 palcovom kapacitnom dotykovom displeji s rozlíšením 480 x 800 pixlov či obrou RAM pamäťou s hodnotou 448 MB! Veľkou devízou novinky sa stane aj jeho hrúbka – len 11 mm. Ostatné rozmery sú vzhľadom na obrovský displej väčšie (120,5 x 67 mm) ako bežné telefóny, no tento nedostatok mu môžeme kľudne odpustiť.  Rovnako tak aj 157 gramovú hmotnosť. Novinkou je aj užívateľské rozhranie HTC Sense, ktoré bolo prvý krát uvedené v modeli Hero (recenzia B&T 9-10/2009). HD2 bude pracovať už na novom operačnom systéme Windows Mobile 6.5 Professional s podporou widgetov – Facebook, Twiter atď.

HTC HD2 back

RÝCHLE DÁTA ZÁKLAD

Plne vybavený HD2 ponúkne podporu GPRS – HSPA (7,2/2 Mbps) a Wi-Fi. Štvorpásmová novinka vás nenechá v štichu na žiadnom kontinente aj vďaka zabudovanému GPS modulu. Ten si na tak rozmernom displeji nájde určite uplatnenie aj ako GPS navigácia do auta. Samozrejmosťou je Bluetooth 2.1 s A2DP alebo polohový senzor, senzor blízkosti či svetla. Fanúšikov multimédií poteší 5 Mpx fotoaparát, no chýba blesk a kryt šošovky. Bude vám musieť stačiť autofókus a široká škála nastavení vrátane geotaggingu. O dostatok pamäťe nebudete mať núdzu aj vďaka 512 MB ROM pamäti a podpore microSDHC kariet. Preniesť súbory z a do počítača bude možné cez microUSB konektor, ktorý zároveň nabíja aj batériu. Pri tak vybavenom zariadení je však otázna výdrž batérie, ktorú výrobca udáva na neskutočných 20 dní v pohotovosti. Reálne odhadujeme 1 deň aktívneho používania. Novinka sa predáva za cenu približne 550 EUR!

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.