Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC HD2: svetová špička

HTC HD2: svetová špička
Števo Porubský
HTC HD2: svetová špička

Tajwanská spoločnosť HTC začína opäť rozpínať svoje krídla. Po nedávnych modeloch Snap, Hero a pod. predstavila doteraz svoj najlepšie vybavený mobil. Ťažko však už hovoriť o mobile. Ide totiž o špičkový Windows Phone (linkovanie na Windows 6.5 uvedenie), ktorý ponúkne výbavu hodnú najvyššej pozornosti. Už teraz sa tešíme na test v BCMOBIL & TECHBOX!

HTC HD2

Takmer dokonalá výbava novinky už v úvode vyráža dych informáciami o 1 GHz procesore, 4,3 palcovom kapacitnom dotykovom displeji s rozlíšením 480 x 800 pixlov či obrou RAM pamäťou s hodnotou 448 MB! Veľkou devízou novinky sa stane aj jeho hrúbka – len 11 mm. Ostatné rozmery sú vzhľadom na obrovský displej väčšie (120,5 x 67 mm) ako bežné telefóny, no tento nedostatok mu môžeme kľudne odpustiť.  Rovnako tak aj 157 gramovú hmotnosť. Novinkou je aj užívateľské rozhranie HTC Sense, ktoré bolo prvý krát uvedené v modeli Hero (recenzia B&T 9-10/2009). HD2 bude pracovať už na novom operačnom systéme Windows Mobile 6.5 Professional s podporou widgetov – Facebook, Twiter atď.

HTC HD2 back

RÝCHLE DÁTA ZÁKLAD

Plne vybavený HD2 ponúkne podporu GPRS – HSPA (7,2/2 Mbps) a Wi-Fi. Štvorpásmová novinka vás nenechá v štichu na žiadnom kontinente aj vďaka zabudovanému GPS modulu. Ten si na tak rozmernom displeji nájde určite uplatnenie aj ako GPS navigácia do auta. Samozrejmosťou je Bluetooth 2.1 s A2DP alebo polohový senzor, senzor blízkosti či svetla. Fanúšikov multimédií poteší 5 Mpx fotoaparát, no chýba blesk a kryt šošovky. Bude vám musieť stačiť autofókus a široká škála nastavení vrátane geotaggingu. O dostatok pamäťe nebudete mať núdzu aj vďaka 512 MB ROM pamäti a podpore microSDHC kariet. Preniesť súbory z a do počítača bude možné cez microUSB konektor, ktorý zároveň nabíja aj batériu. Pri tak vybavenom zariadení je však otázna výdrž batérie, ktorú výrobca udáva na neskutočných 20 dní v pohotovosti. Reálne odhadujeme 1 deň aktívneho používania. Novinka sa predáva za cenu približne 550 EUR!