Reklama

HTC Gratia: HD mini s Androidom na palube

Marek Šimunek

Po množstve smartfónov s operačným systémom Windows Phone 7 predstavil HTC nový model vychádzajúci z modelu HTC HD mini. Pre Európu však okrem troch vydarených farebných kombinácií prinesie aj obľúbený operačný systém Android.

HTC Gratia

HTC uviedlo svoj nový model Gratia ako Európsku verziu obľúbeného modelu Aria určeného najmä pre americký trh. Gratia pritom nezaprie inšpiráciu v HTC HD mini, z ktorého si požičal najmä vyhotovenie zadného krytu spolu so štvoricou skrutiek v každom rohu. Presne na milimeter rovnaké sú aj rozmery a použitý displej, ktorý na uhlopriečke 3,2” ponúkne rozlíšenie 320 x 480 bodov. Pre ovládanie systému sú pod displejom umiestnené dotykové ovládacie tlačidlá a optický trackball. Nezmenené ostali aj iné parametre, a tak sa môžeme tešiť na procesor Qualcomm o takte 600 MHz, doplnený o 512 MB pamäte ROM a 384 MB pamäte RAM. Užívateľskú pamäť bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSDHC. V modernom smartfóne nesmie chýbať podpora rýchlych dátových prenosov a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Zabudovaný Wi-Fi b/g a Bluetooth 2.1 modul v spojení s podporou dátových prenosov v rýchlych sieťach HSPA je samozrejmosťou.

HTC Gratia

Hlavným rozdielom HTC Gratia oproti súrodencovi HD mini je použitý operačný systém. V prípade HTC Gratia sa totižto užívatelia budú môcť tešiť z moderného operačného systému Google Android 2.2 Froyo, ktorý bude doplnený o grafickú nadstavbu HTC Sense UI. Bohužiaľ, podla informácií uvedených v tlačovej správe sa nebude v prípade Gratia jednať o najnovšiu verziu tejto grafickej nadstavby, ktorú nájdeme v nových modeloch HTC Desire HD a Dezire Z. Fotoaparát s maximálnym rozlíšením 5 MPx, ktorému naďalej chýba aspoň LED blesk bol však doplnený prednou VGA kamerou určenou pre videotelefonovanie. HTC Gratia je teda v podstate prepracovaným modelom HTC HD mini s operačným systémom Android, ktorý by sa na európskych trhoch mal objaviť v priebehu novembra v troch farebných prevedeniach čiernej, bielej a lesnej zelenej.

HTC Gratia

HTC Gratia v skratke:

Siete: GSM (850 / 900 / 1 800 / 1 900 MHz) + 3G (900 / 2 100 MHz)
Konektivita: GPRS – HSPA, Wi-Fi b/g, Bluetooth 2.1 + A2DP, microUSB
Rozmery: 103,8 x 57,7 x 11,7 mm
Hmotnosť: 115 g
Displej: dotykový, 3,2”, 320 x 480 bodov, TFT
CPU: Qualcomm 600 MHz
Pamäť: 512 MB ROM, 384 MB RAM, microSDHC do 32 GB
OS: Google Android 2.2 Froyo
Foto: 5 MPx + predná VGA kamera na videohovory, autofókus
Ďalšie: 3,5 mm audio konektor, HTC Sense UI, Friend Stream, digitálny kompas, svetelný a proximity senzor, akcelerometer, optický trackball

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.