Reklama

HTC Flyer: Androidový letec prichádza

Drahomír Piok

HTC medzi svojimi predstavovanými Androidmi na MWC 2011 uviedlo aj očakávaný tablet. HTC Flyer bude patriť do rodiny menších a ľahších 7“ zariadení. Ak by ste ako operačný systém očakávali najnovší Android 3.0, tak vás sklamem, HTC sa rozhodlo pre verziu 2.4, ktorá má byť pre užívateľa na nerozoznanie od verzie 2.3. A ako je na tom s hardvérovou výbavou? Tažko povedať, no určite nedopadla najhoršie.

HTC Flyer

Stylus s tabletom?

Fanúšikovia značky HTC boli po oznámení nového tabletu Flyer iste nadšení, no pre niektorých neskôr nasledovala studená sprcha. Môžeme sa iba dohadovať, prečo HTC nepoužilo vo svojom zariadení Android 3.0 pre tablety, ale k dispozícií bude najpravdepodobnejšie verzia 2.4. Jedna z možností ukazuje práve na multifunkčný N-Trigo stylus, pre ktorý bolo treba dostatočne upraviť používateľské prostredie HTC Sense. To je v tomto prípade špecifické a upravené pre potreby tabletu, aby fungoval bezchybne a správne. Android 3.0 nemá implementované funkcie pre ovládanie stylusom. HTC Flyer používa pre chod 1,5 GHz procesor s jedným jadrom, zvládne  prehrávať napríklad 1080p video a na bezproblémové používanie stačí. K službám bude 1 GB pamäte RAM a poteší aj 32 GB úložiska, ktoré môžete navýšiť s microSD kartami o ďalších 32 GB. 7“ dotykový TFT LCD displej má rozlíšenie 1 024 x 600 b. Nad ním sa nachádza predná 1,3 Mpx kamera a na zadnej strane nájdete 5 Mpx kameru s autofokusom, ktorou ale 720p nenatočíte. Ako veľmi praktické na mňa pôsobí, že po pretočení tabletu zo stojatého režimu do polohy na šírku, sa preklopia aj ovládacie tlačidlá pre Android.

HTC Flyer

TIP: pozrite si aj našu živú fotogalériu HTC Flyera

Flyer dokonca už v predaji

Použitý stylus má rad užitočných funkcií, ihneď si môžete zaznačovať dôležité údaje, písať poznámky alebo aj upravovať fotografie. Urobiť tak môžete kdekoľvek a kedykoľvek a naďalej môžete takto vytvorený materiál posielať e-mailom alebo ihneď zdieľať. Stylus má aj dve tlačidlá pre označovanie textu a je poháňaný AAA batériou, ktorá podľa HTC vydrží asi rok a pol. Konektivita je vcelku bohatá a môžeme rátať s Bluetooth 3.0, GPS ,Wi-Fi 802.11 b/g/n a 3,5 mm audio slotom. V oficiálnych špecifikáciách sa nachádza aj podpora GSM/3G sietí, no to, či budú slúžiť iba pre dátové prenosy alebo bude HTC Flyer vedieť aj telefonovať, sa nespomína. Pre dobíjanie využíva micsroUSB konektor, ale pozor – využíva širšiu 12-pinovú verziu (u telefónov sa používa klasický 5-pin). Batéria má kapacitu na úrovni 4 000 mAh a na plné nabitie vydrží iba 4 hodiny prehrávania videa. Hmotnosť a rozmery tabletu sú celkom príjemné – 415 gramov a 195,4 x 122 x 13,2 mm. Ak by ste už rozmýšľali o kúpe, tak HTC si dalo načas a Flyer sa už objavil na známom internetom obchode Amazon za cenu 669 €.

HTC Flyer

  • nový HTC Sense, Stylus a jeho funkcie, 1 GB RAM
  • slabšia výdrž batérie, kamera bez HD videa

 

HTC Flyer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.