Reklama

HTC EVO 3D: Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Drahomír Piok

Spoločnosť HTC predviedla na CTIA 2011 v USA svoj najlepší telefón, ktorý je pokračovaním výborného modelu HTC EVO 4G. Americký operátor, Sprint bude exkluzívne jediným partnerom HTC, kde sa bude nový HTC EVO 3D predávať. Pri pohľade na technické špecifikácie vám môžem povedať, lepšie to už ani byť nemohlo a HTC  má nového kráľa mobilných telefónov.

HTC EVO 3D

Do Európy sa nedostane?

Zdá sa, že to čo HTC v Barcelone odflákla, nepredstavila žiaden „poriadny telefón“, ale iba minimálne pretvorené staršie verzie to teraz dohnala. Zároveň na margo dobrej správy tá horšia, HTC EVO 3D sa k nám pravdepodobne ako HTC EVO 4G nedostane, a to je práve nesmierna škoda. Musíme iba dúfať v to, že HTC prerobí EVO 3D pre európske mobilné siete a dočkáme sa ho aj doma. Terajší top model HTC v Európe, HTC Incredible S, vyzerá ako o generáciu starší telefón a mohol by zblednúť závisťou pri pohľade na nové EVO. Tu sa ale vynárajú špekulácie o novom a málo známom HTC Pyramid, ktorý by mal byť práve európskou verziou, ostáva len dúfať a veriť.

HTC EVO 3D

HTC EVO 4G

3D bez okuliarov

HTC uvádza do svojho telefónu 3D LCD displej bez potreby špeciálnych okuliarov a je tak po Sharpe, a LG s LG Optimus 3D treťou spoločnosťou, ktorá ponúka túto novú technológiu, s ktorou sa budeme stretávať v najbližšej dobe omnoho častejšie. Výsledný 3D efekt je vraj porovnateľný alebo dokonca lepší ako u konkurenta od LG. Rozlíšenie 4,3“ displeja poskočilo na qHD (540 x 960 b), no na rok starý iPhone 4 s 640 x 960 pixelmi to stále nestačí. Okrem 3D displeja máme k dispozícií samozrejme aj 3D kameru (predná kamera má 1,3 Mpx). Fotografie vytvorené 2D je možné zachytiť 5 Mpx snímačom, tie 3D budú mať rozlíšenie 2 Mpx (1 600 x 1 200 b.). Video dokáže natáčať v 2D zobrazení vo FullHD, 1080p s 24 snímkami za sekundu, a 3D video môže nahrávať v 720p s 30 snímkami za sekundu. Vzhľad sa oproti predchodcovi veľmi nezmenil a nový svieži dizajn by HTC celkovo prospel. Operačný systém je v tomto prípade Android 2.3 Gingerbread s novou mierne upravenou grafickou nadstavbou HTC Sense.

HTC EVO 3D

Dvojjadrový procesor, 1 GB RAM, 1730 mAh…

V použitom procesore Qualcomm Snapdragon už tepú dve jadrá pri frekvencii 1,2 GHz. Úžasnú rýchlosť a plynulosť systému dodáva aj 1 GB operačnej pamäte RAM. Vnútorná pamäť ROM má 4GB a dá sa rozšíriť s microSD kartami až do veľkosti 32 GB. Páči sa mi, že HTC vôbec nešetrilo ani na použitej batérií, ktorá má úžasných 1730 mAh. Dostupná konektivita je ako sa na správny high-end patrí a obsahuje: microUSB 2.0, Bluetooth 3.0, DLNA, WiFi 802.11 b/g/n, WiMAX 802.16, A-GPS, HDMI, FM rádio s RDS a 3,5 mm audio port. Rozmery sú 126 x 65 x 12,05 mm a hmotnosť dosahuje 170 g aj s batériou. Sprint ani HTC zatiaľ neuvidelo cenu a ani presný dátum začiatku predaja nového telefónu, no má sa tak stať niekedy v priebehu leta 2011.

HTC EVO 3D

HTC EVO 3D

  • 3D displej, 2-jadrový procesor, 1730 mAh batéria
  • Plastové telo, starší dizajn
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.