Reklama

HTC Desire Z a Desire HD: top high-endy už o mesiac!

Drahomír Piok

HTC v Londýne oficiálne ukázalo novinky, ktoré nadšenci značky dlhšie očakávali. Nové Android smartfóny HTC Desire HD a HTC Desire Z sú obalené v elegantnom hliníkovom tele a ponúknu veľký 4,3-palcový dsiplej (HD) či QWERTY klávesnicu (Z). Rovnako ako súčasný Desire majú posledný Android 2.2 Froyo, k nemu však pridávajú vylepšené HTC Sense UI. Smartfóny prídu na európsky trh už o mesiac.

HTC Desire HD

HTC Desire HD

Určite prvé, čo si všimnete na smartfóne HTC Desire HD s najnovším OS Android, je veľký displej. Áno, 4,3“ uspokojí určite aj tých najnáročnejších používateľov. Displej je kapacitný a ponúkne rozlíšenie 480 x 800 b, pričom podpora multitouch je samozrejmosťou. HD-čko sa radí k najvýkonnejším Androidom so svojím 1 GHz Qualcomm SnapDragonom QSD 8255 a 768 MB RAM. Fotografovať budeme môcť 8 Mpx fotoaparátom s dual LED bleskom, autofókusom, detektorom tváre a geo-taggingom. Šošovka fotoaparátu však vystupuje z profilu telefónu, čo ju môže časom poškodiť. Zachytávanie videa je podľa názvu telefónu v HD kvalite, a to 720p. Zamrzí absencia hardvérového tlačidla pre spustenie fotoaparátu/videa, no novinkou sú nové úpravy fotografií okmažite po nasnímaní. Takto zachytené multimédia je možné streamovať pomocou služby DLNA na televízor. Zvuk prehráva v Dolby Mobile SRS a vytvára virtuálny priestorový efekt. Interná 1,5 GB pamäť  je rozšíriteľná pomocou microSDHC kariet (do 32 GB). Wi-Fi a Bluetooth moduly sú samozrejmosťou, rovnako ako štandardy GPRS – HSPA (7,2/2 Mbps).

HTC Desire HD

Integrovaná je taktiež podpora GPS s vylepšenými mapami a digitálnym kompasom. Univerzálny 3,5 mm audio konektor je umiestnený neštandardne na spodnej strane vedľa microUSB. Nová šikovná služba na HTCSence.com umožňuje pri strate zablokovať telefón a na jeho obrazovke sa objaví správa pre kontaktovanie majiteľa. Taktiež cez web rozhranie je možnéna telefón zavolať, zálohovať si SMS správy a množstvo iných vychytávok, ktoré robia HTC Sense ešte pohodlnejšie ako doteraz. Nakoniec ešte trochu čísel, rozmery sú 123 x 68 x 11,8 mm a hmotnosť zas 164 g. Batéria je Li-Ion o veľkosti 1 230 mAh, takže ďaleko od nabíjačky neutekajte, keďže výdrž sa bude aj kvôli veľkému displeju pohybovať okolo jedného dňa. 

HTC Desire HD a Desire Z

HTC Desire Z

Mnohým užívateľom chýba na dotykových telefónoch QWERTY klávesnica. Niektorí užívatelia súčasného modelu Desire by ju určite uvítali a tak ich určite poteší práve novinka HTC Desire Z. QWERTY klávesnica tohto „komunikátora“ je pogumovaná a obsahuje pre pohodlnejšiu prácu klávesové skratky pre aplikácie. v Londýne sme ju mali možnosť vyskúsať a môžeme povedať, že ide o veľmi prepracovanú a pohodlnú klávesnicu. V zatvorenom stave ovládate telefón pomocou 4 dotykových tlačidiel a optického trackpadu. Fotoaparát má slabších 5 Mpx, AF s LED bleskom a možnosť nahrávania HD videa 720p. Fotografie je taktiež možné označiť Geo-taggingom. Chýba tu ale predná kamerka pre videohovory. Vynovený HTC Sense si prezriete na 3,7“ kapacitnom TFT displeji s rozlíšením 480 x 800 bodov. Srdcom telefónu je však „len“ 800 MHz procesor Qualcomm MSM 7230 a 512 MB RAM. Nerozumieme však, prečo výrobca nepoužil 1 GHz verziu, podobne ako u staršieho Desire alebo novinky Desire HD. Interná pamäť ROM je 1,5 GB.

HTC Desire Z

Spolu s novým Androidom 2.2 prichádzajú výhody urobiť z telefónu jednoducho Wi-Fi hotspot, ale aj podpora Flash 10.1. Pre dáta je už samozrejmosťou GPRS až HSPA (7,2/2 Mbps), Wi-Fi a pre pripojenie k lokálnym zariadeniam aj Bluetooth. Ďalej je k dispozícii podpora microSDHC kariet do 32 GB, microUSB 2.0 pre prenos súborov a nabíjanie, digitálny kompas, akcelerometer, FM rádio s RDS, GPS s podporou A-GPS pre navigáciu, 3,5mm audio konektor. Smartfón je hrubý len príjemných 14,2 mm, no jeho hmotnosť je až 180 g, tú sme však pocitovo až tak hrozne nevnímali. O dodávku energie sa postará 1 300 mAh Li-Ion batéria.

Určite najväčšou konkurenciou pre HTC Desire Z bude fínska E7, s ktorou bude často porovnávaný. Pre HTC Desire HD sa ich naskytá viac, napríklad iPhone 4 alebo Samsung Galaxy S. Nové modely majú čo ponúknuť a rozhodne sa máme načo tešiť. Na Slovensku by sa mali obe novinky objaviť už o mesiac, pričom cena modelu HTC Desire HD bude pravdepodobne stanovená na 499 €.

Pozrite si aj samostatnú fotogalériu priamo z predstavenia oboch noviniek v Londýne. Boli sme totiž pri tom!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.