Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC Desire Eye má na to, aby sa stal kráľom selfie smartfónov

HTC Desire Eye má na to, aby sa stal kráľom selfie smartfónov
Marek Šimunek
HTC Desire Eye má na to, aby sa stal kráľom selfie smartfónov

Nie je žiadnym tajomstvom, že autoportréty známe ako selfies sú hitom dnešnej doby. Takmer každý sa fotí všade a zdiela svoje momenty s priateľmi. HTC sa preto rozhodlo vytvoriť smartfón, ktorý bude tým najlepším selfie smartfónom.

Včera totiž svetlo sveta uzrela novinka s názvom HTC Desire Eye. Áno oko, inak sa totiž hádam ani obrovský objektív, ktorý sídli nad displejom nedá ani nazvať. Tá veľká diera totiž skrýva objektív, ktorý nájdete vo väčšine smartfónov na zadnej strane. Jedná sa 13 Mpx snímač, ktorý ponúka automatické zaostrovanie, duálny LED blesk, alebo Full HD video (30 fps). To sa bude fotiť a točiť. Však?

HTC Desire Eye

HTC pritom svoju novinku ešte vybavilo aj množstvom softvérových vylepšení pre autoportréty. Môžete sa odfotiť hlasovým príkazom, či vytvoriť súčasne fotografiu pomocou oboch fotoaparátov. Ja som to nespomenul? Na zadnej strane je rovnaký fotoaparát, ako na tej prednej! Preto nechýba možnosť vložiť sa do fotografie, či dokonca vytvoriť jednu fotografiu z dvoch autoportrétov rôznych ľudí. To bude nával mutantov.

HTC Desire Eye

Okrem fotografovania však prednú kameru určite budete používať aj na videohovory. Tie budú vďaka funkcii sledovania tváre, ktorá je schopná sústavne prispôsobovať a zoomovať obraz tak, aby ste boli vždy v zábere, ešte lepšie. Potešením je, že všetky tieto nové funkcie, ktoré HTC označuje ako „Eye Experience“ budú vo forme aktualizácie dostupné aj pre modely One (M8), One (M7), One E8, One mini, One mini 2, Desire 820, Desire 816 a Buterfly 2. Samozrejme vzhľadom ku kvalitnej webkamere si ich najviac užijú majitelia HTC Desire Eye.

HTC Desire Eye

Aj napriek tomu, že HTC model Desire Eye neradí medzi vlajkové lode, ponúkne vskutku veľmi dobrú výbavu, ktorá je takmer identická s vlajkovou loďou HTC One (M8). Základom je totiž procesor Qualcomm Snapdragon 801, ktorý má k dispozícii 2 GB RAM. Integrovanú pamäť s kapacitou 16 GB budete môcť rozšíriť o ďalších 128 GB pomocou microSD kariet. Android 4.4 sa spolu s grafickou nadstavbou HTC Sense 6.0 bude zobrazovať na 5,2“ displeji s Full HD rozlíšením.

HTC Desire Eye

Zabudol som ešte na niečo? Jasné HTC Desire Eye bude navyše vodeodolným smartfónom. Vďaka IPX7 ho môžete hravo používať jeden meter pod vodou po dobu 30-tich minút. Znie to super, nie? Už teraz sa tešíme na test.

AKTUALIZOVANÉ
Novinka je dostupná na Slovensku od 24. novembra 2014 v modrom a bielo-červenom prevedení. HTC Desire EYE si môžete kúpiť u vybraných predajcov elektroniky a mobilných telefónov za cenu 519 €.

Foto: Gsmarena