Reklama

HTC ChaCha a Salsa: jednoduché androidy s Facebook tlačidlom

Dominik Fúsek

Neviete sa zdržať sociálnych sietí ani na svojom mobile? Smartfónov špecializovaných na Facebook existuje viacero, len včera sme vás o dvoch takýchto informovali (INQ Cloud Touch a Cloud Q: špecialisti na Facebook). Ak však uprednostňujete známejšie značky, poteší vás dvojica od HTC. Smartfóny od INQ boli vybavené softvérovými vylepšeniami, HTC-čka však idú ešte ďalej. V dolnej časti zariadenia sa nachádza špeciálne tlačidlo, po stlačení ktorého zdieľate s priateľmi všetko, s čím práve narábate – či už prezeráte fotografie, video, web alebo počúvate hudbu.

HTC ChaCha

HTC ChaCha

HTC sa popri trojici skôr vyššie mieriacich smartfónov (HTC Incredible S, Desire S a Wildfire S: upgrade na v tri spôsoby) predstavilo v Barcelone aj dve novinky pre masy. Obe zaujmú kvalitnou výbavou, oproti konkurencií sa odlíšia spomínaným Facebook tlačidlom. Fanúšikom „závislým“ na tejto sieti uľahčí zdieľanie obsahu, naopak odporcov toto trochu nevzhľadné tlačidlo pravdepodobne od kúpy odradí. Oba smartfóny zaujmú štandardným výkonom a operačným systémom Android v aktuálnej verzii 2.3 Gingerbread, ktorá navyše opravuje niekoľko bugov z pôvodnej verzie. Systém je už tradične doplnený pomerne populárnou nadstavbou HTC Sense.

HTC Salsa

HTC Salsa

O dostatočný výkon noviniek sa stará zhodne procesor Qualcomm MSM7227 (600 MHz, Adreno 200) spolu s 512 MB RAM i ROM. Oba modely sa zhodujú aj s 5 Mpx fotoaparátom s autofókusom, LED a VGA videom, ako aj podporou Wi-Fi a HSPA (7,2/2 Mbps). Čím sa však líšia, je konštrukcia. ChaCha pod 2,6 palcovým displejom ponúka aj QWERTY klávesnicu. Salse síce harvérová klávesnica chýba, ale jej displej má uhlopriečku až 3,4“. Výrobca u oboch siahlo po HVGA rozlíšení, teda 320 x 480 bodov. Oba smartfóny sa pýšia aj nízkou hrúbkou (ChaCha 11 mm, Salsa 12 mm) a zhodnou hmotnosťou 120 gramov, Salsa má však batériu vyššej kapacity (1 520 mAh oproti 1 250). Novinky by sa na náš trh mali dostať v druhom štvrťroku, ceny zatiaľ nie sú známe.

HTC ChaCha

HTC ChaCha

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.