Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HPS Domestique - elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kg!

HPS Domestique - elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kg!
Zdroj | HMS Domestique
Michal Spiegel
HPS Domestique - elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kg!
Zdroj | HMS Domestique
Zdroj | HMS Domestique

Elektrické bicykle sú skvelé dopravné prostriedky aj pre tých, ktorí neobľubujú šliapať do pedálov. Majú však jeden háčik a tým je ich hmotnosť. To však neplatí pri novinke HPS Domestique.

Vždy, keď testujem elektrický bicykel, oceňujem zážitok z jazdy či možnosť prejsť oveľa dlhšie trasy bez straty energie. Na druhej strane, keď bicykel chcem niekde oprieť alebo vyložiť na stojan auta, bojujem s jeho hmotnosťou, ktorá vždy presiahne 20 kilogramov.

Zdroj | HMS Domestique

Nepomáhajú ani odľahčené materiály ako karbón. Samotná batéria tiež väčšinou pridá 2-3 kilogramy. To ale nie je prípad novinky HPS Domestique. Tento elektrický bicykel sa môže pochváliť neuveriteľnou hmotnosťou 8,5 kg. Maximálna rýchlosť pri zapnutej asistencii dosahuje štandardných 25 kilometrov za hodinu.

Takúto hmotnosť nemávajú ani bežné bicykle. Vďačí sa ňu unikátnemu motoru WATT ASSIST Pro system. Tento motor, ktorý je ukrytý v ráme bicykla, disponuje 200 W výkonom a krútiaci moment dosahuje 20 Nm. Bicykel ponúka 6 jazdných režimov, ktoré následne upravia spotrebu batérie.

Po dizajnovej stránke je zaujímavé, že bicykel HMS Domestique ani nepripomína elektrický bicykel. Všetky masívne komponenty ako batéria či motor sú šikovne ukryté, prípadne sú tak navrhnuté, že ich veľkosť sa neodlišuje od veľkosti bežných komponentov na obyčajných bicykloch.

Skúsite uhádnuť, kde je ukrytá batéria? Nájdete ju miesto fľaše. Táto originálna atrapa ukrýva 193 Wh batériu, ktorá ponúka plné nabitie iba za dve hodiny a 3-hodinovú asistenciu pri najnižšom režime. Presný dojazd elektrického bicykla firma neoznámila, no podľa týchto dát môžeme očakávať približne 100 kilometrov pri najnižšom stupni asistencie. Bicykel je tiež na predaj s menšou 85 Wh batériou, ktorá má menší dojazd, ale nabitie trvá iba jednu hodinu.

Zdroj | HMS Domestique

Prvý model 1-21 je vyrobený iba v obmedzenom množstve 21 kusov. Za bicyklom stojí firma v Monaku a od toho sa odvíja aj cena, ktorá je nastavená na 12 000 €.

Zdroj