Reklama

HP vynovuje rad dv6 AMD Llano procesormi

Dominik Fúsek

Rad notebookov Pavilion dv6 od spoločnosti HP sa teší pomerne veľkej obľube. Nedávno sa na trh dostala aj špeciálna dizajnová edícia (HP Pavilion dv6 Rossignol Edition: overený výkon v lákavejšom balení). Úspešnú rodinu notebookov výrobca vynovuje znova, tentokrát pridáva čerstvý hardvér z dielne AMD.

HP Pavilion dv6 Quad Edition

O nových Fusion APU procesoroch od firmy AMD sa v poslednom čase hovorí dosť často. Po rokoch tápania predovšetkým na poli prenosných počítačov totiž znamená pre výrobcu veľkú šancu. Pomerne výkonný, nadpriemerne úsporný a najmä lacný procesor s integrovanou grafikou, ktorá sa vyrovná starším dedikovaným sa do notebookov strednej, resp. nižšej strednej triedy hodí perfektne. Ďalším IT výrobcom, ktorý pochopil váhu týchto argumentov, je HP. Notebooky Pavilion dv6z Quad Edition budú vybavené najnovšími APU čipmi počnúc modelom AMD A6-3400M až po A8-3530MX. Najnižší model má štvoricu 32 nm Llano jadier taktovanú na 1,4 GHz, resp. 2,3 GHz pri aktívnej technológii Turbo Core. Jadrá sú doplnené 4 MB vyrovnávacou pamäťou a integrovanou grafickou kartou AMD Radeon HD 6250G, pričom sa APU pýši spotrebou iba 35 W TDP. Najvyšší model disponuje vyššími frekvenciami (1,9/2,6 GHz) a grafikou Radeon HD 6620G. Nárast výkonu si vyžiadal navýšenie spotreby o 10 W.

HP Pavilion dv6 Quad Edition

15,6“ notebooky zaujmú aj ostatnou výbavou. LED displej má HD až Full HD rozlíšenie, operačná pamäť môže narásť až na 16 GB, hardisk na 1 TB. Dokonca si môžete zvoliť aj dedikovanú grafiku, v tom prípade však AMD Fusion procesory trochu strácajú zmysel. Nechýba HD webkamera, 6- alebo 9-článková batéria, Wi-Fi, USB 3.0 ani numerická klávesnica. Ceny začínajú na 650 $, počítajme s rovnakou sumou v eurách. Presný dátum začatia predaja u nás nebol oznámený.

HP Pavilion dv6 Quad Edition

Foto: geekygadgets.com, laptoping.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.