Reklama

HP Veer a Pre 3: webOS žije!

Dominik Fúsek

Fanúšikovia spoločnosti Palm sa po dlhom čase (Nový Palm Pre 2 a nový HP Web OS 2.0) dočkali ďalších zaujímavých zariadení s webOS. HP predstavilo dva smartfóny, ktoré nielenže svojich rivalov dobiehajú, ale v mnohom ich aj prekonávajú. Zaujímavosťou je, že v ich menách sa už nespomína legendárne slovo Palm, novinky boli predstavené len pod značkou HP.

HP Veer

HP Veer – konkurent pre X10 mini pro

HP Veer je drobné zariadenie (84 x 54,5 x 15 mm, 103 g) s pomerne malým dotykovým displejom uhlopriečky 2,6 palca. Displej používa rozlíšenie 240 x 400 bodov a podporuje multitouch. Na pohodlnejšie písanie slúži výsuvná QWERTY klávesnica. Operačným systémom je webOS v novej verzii 2.2, o jeho chod sa stará silná jednotka Qualcomm MSM7230 (800 MHz, GPU Adreno 205) – rovnakú používa napríklad HTC Desire Z (HTC Desire Z a Desire HD: top high-endy už o mesiac!). Rýchlemu systému sekundujú rýchle dáta – prítomné sú Wi-Fi aj HSPA (7,2/5,76 Mbps). Pesimisticky však na nás pôsobí batéria s kapacitou len 910 mAh. Rovnako nepotešia 5 Mpx fotoaparát bez automatického zaostrovania či 8 GB pamäť bez možnosti rozšírenia.

HP Pre 3

HP Pre 3 – high end, ako sa patrí

Nová vlajková loď svojho malého brata prekonáva snáď vo všetkých číslach. Samozrejme je podstatne väčší (111 x 64 x 16 mm, 156 g), vďaka tomu však disponuje 3,58“ displejom s WVGA rozlíšením. Taktiež nechýba vysúvateľná klávesnica, vnútorná pamäť narástla na dvojnásobok. Pre 3 ponúka rovnaký operačný systém ako Veer, teda webOS 2.2, avšak o jeho chod sa stará ešte výkonnejší čipset. Qualcomm MSM8x55 (1,4 GHz) používa síce iba jedno jadro, avšak bez problémov si poradí s nahrávaním 720p videa, ako aj s rýchlym dátami (HSDPA 14,4 Mbps/ HSUPA 5,76 Mbps). Fotoaparát navyše dostal aj autofókus a LED blesk. Otáznikom je však výdrž 1 230 mAh batérie, rovnako ako cena a dostupnosť oboch noviniek. Na tieto informácie si ešte budeme musieť počkať.

HP Pre 3

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.