Reklama

HP vám dá za 400 $ all in one s Androidom a Tegrou 4

Dominik Fúsek

Už pred časom sme sa zamýšľali nad tým, či sa „smart monitory“ s OS Android dokážu presadiť. Predpoklady na to teoreticky majú – veď pridať jednoduchý procesor a otvorený operačný systém do akéhokoľvek monitora nie je problém ani z hľadiska hardvérového (minimálne zvýšenie hrúbky, zanedbateľné chladenie), ani z cenového (mobilné komponenty sú pomerne lacné). Správna otázka teda znie, či budú mať ľudia o ne záujem. HP si myslí že áno.

HP Slate 21 AIO

HP Slate 21 All-in-One nie je prvým zariadením svojho druhu. Podobný koncept už po svojom spracovali aj ASUS, Motorola či ViewSonic. V tomto prípade ako základ slúži pomerne slušný 21,5“ Full HD panel typu IPS. Keďže sa bavíme o Android zariadení, prítomnosť 10-prstovej dotykovej vrstvy je pochopiteľná, avšak aj tak trochu kontroverzná. Pri dlhšom používaní sa spoľahnite na bolesť rúk a pravdepodobne aj očí alebo hlavy z dôvodu prikrátkej sledovacej vzdialenosti.

HP Slate 21 AIO

Ako však vidno na obrázku, nechýba možnosť ovládať počítač klávesnicou a myšou, hoci Android na tieto ovládače primárne nie je určený. Ak by ste sa silou-mocou chceli dotýkať, poteší vás zadná nožička s možnosťou čiastočného sklopenia. Čo sa týka použitého systému, ide aktuálne najčerstvejší Android 4.2.2 a o jeho chod sa nestará nič slabšie ako výkonná Tegra 4. Cena je nastavená na 400 $ – ani veľa, ani málo. V zámorí sa počítač začne predávať v septembri.

Zdroj a foto: Engadget, HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.