Reklama

HP TouchPad: Mal by mať iPad strach?

Marek Šimunek

Od odkúpenia Palm-u spoločnosťou Hewlett-Packard ubehol už jeden rok a tom, že HP chystá tablet s operačným systémom webOS sa informácie objavovali z rôznych zdrojov tiež už dávnejšie. Včera nastal ten správny čas a HP počas svojej tlačovej konferencie uviedol okrem iného svoj prvý tablet s webOS HP TouchPad.

HP TouchPad tablet

Do svojho nového tabletu TouchPad vkladá HP veľké nádeje a mal by byť skutočne tým najlepším čo spojenie HP a Palm-u mohlo priniesť. Jeho dizajn je skôr konzervatívny a dalo by sa povedať, že vychádza zo svojho hlavného konkurenta, ktorým nie je nikto iný ako Apple iPad. S týmto revolučným tabletom zdiela okrem obdobných rozmerov aj displej s rovnakou uhlopriečkou 9,7″ a rozlíšením 1 024 x 768 bodov. Vyšší výkon tomuto 730 g vážiacemu zázraku ponúkne výkonný dvojjadrový procesor Snapdragon s taktom 1,2 GHz, ktorý je navyše doplnený o úctyhodných 1 GB operačnej pamäte. Priestor pre multimédia bude poskytovať 16 GB alebo 32 GB integrovanej pamäte.

HP TouchPad tablet

Avšak výnimočnosť HP TouchPad-u spočíva v jeho operačnom systéme, ktorým je webOS, známy najmä zo smartfónov Palm Pre a Palm Pixi. Ten by okrem rýchlej práce a skutočného multitaskingu mal priniesť podporu aplikácii ako Google Docs, Dropbox, Skype, alebo možnosť nakupovania kníh cez Amazon Kindle. Pre pripojenie k internetu bude k dispozícii Wi-Fi b/g/n modul doplnený o Bluetooth 2.1. Okrem verzie s Wi-Fi, ktorá by mala byť na trhu ako prvá, by mali byť v priebehu roku uvedené aj verzie s 3G a 4G, pričom obe budú vybavené aj GPS modulom. HP TouchPad tak bude možné využiť aj ako plnohodnotnú navigáciu. Pre videotelefonovanie bude určená predná kamera s maximálnym rozlíšením 1,3 Mpx. K novému tabletu výrobca pripravil aj príslušenstvo, ktoré zahŕňa obal s integrovaným stojanom, bezdrôtovú klávesnicu a špeciálny Touchstone dok, ktorý umožní nabíjanie tabletu bez káblov, iba jednoduchým položením na dok. Rovnaká technológia je využitá aj pri bezdrôtovom prenose obsahu medzi tabletom a včera predstaveným smartfónom HP Pre 3, ktorý bude mať rovnaký operačný systém. Tablet HP TouchPad by sa mal na trhu objaviť v priebehu leta tohto roku za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.