Reklama

HP to s netbookmi ešte nevzdáva

Dominik Fúsek

Už dlho sa hovorí, že netbooky sú mŕtve. Ako vidíme to ale zatiaľ nie je pravda a minimálne jednej podarenej generácie sme sa ešte dočkali. Do nového radu s procesormi Intel Atom Cedar Trail sa zaradí aj jednoduchá novinka od HP.

HP Mini 1104

Firma HP si zrejme myslí, že bežným používateľom už netbooky nemajú čo povedať, keďže novinku HP Mini 1104 prezentuje ako produkt pre biznis a akademickú pôdu. Žiaľ, špecifikácie veľmi neoslnia. Displej s klasickou uhlopriečkou 10,1“ si zachoval rozlíšenie 1 024 x 600 bodov, čo síce cieľovke stačiť bude, ale také Lenovo už pokročilo na HD. Poteší najnovšia generácia procesora Intel Atom, 32-nanometrový čip N2600 s dvomi jadrami na 1,6 GHz. Ten poskytne približne rovnaký výkon ako starší Atom N570, spotrebu však znižuje z 8,5 W na krásnych 3,5 W. A navyše má schopnejšiu grafiku Intel GMA 3600, ktorá už zvládne aj Full HD video.

HP Mini 1104

Pochvalu si zaslúži 2 GB RAM, konkurencia väčšinou ponúka len polovicu. Na 320 GB disku nájdete predinštalovaný 32-bitový systém Windows 7 Starter/Home Premium/Profesional. Žiaľ konektorová výbava ničím neprekvapí, chýba HDMI aj USB 3.0, prítomné sú tri porty staršej verzie. Šesťčlánková batéria (v ponuke bude aj trojčlánková) vyťaží z úsporného hardvéru 9 hodín pracovného času. Nepríjemné otázky vzbudzuje cena 399 $. Pri štandardnom kurze vychádza na prijateľných 307 €, pri populárnom prepočte 1:1 by bol HP Mini 1104 prakticky nepredajný.

HP Mini 1104

Zdroj a foto: Engadget, HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.